Маск: Америка треба да народ Велике Британије - ослободи тираније

ДА ЛИ ЈЕ ОД ТРАМПА ДОБИО МАНДАТ ДА ШИРОМ ЗАПАДА ФОРМИРА ПОКРЕТ MAGA

Илон Маск

* The Sunday Telegraph: „Трамп схвата да сада има другу шансу да у историји заузме место које му припада. И мало је вероватно да ће дозволити да та његова мисија буде осујећена, тако да његово ослањање на Илона Маска, као на свог Распутина, неће преживети ову годину“

* Трамп и Маск су, бар засад, уједињени у подршци свом британском пријатељу Најџелу Фаражу, лидеру партије Reform UK, који већ дуго блиско сарађује са кампањом MAGA. Трамп је током свог првог председничког мандата 2016. године позвао Лондон да именује Фаража за амбасадора у САД. Судећи по резултатима анкета, рејтинг Фаражових „реформиста“ почео је нагло да расте и они су већ гурнули лабуристе на треће место, изједначивши се са конзервативцима

______________________________________________________________

          АМЕРИЧКИ бизнисмен Илон Маск изјавио је да САД треба да ослободе народ Велике Британије од „тиранске владе” премијера Кира Стармера.

          „Америка треба да ослободи народ Велике Британије од тиранске владе“, дословно је рекао.

          Маск је такође објавио резултате истраживања који показују да се више од 60 одсто испитаника наводно слаже са њим.

          До данас је у интернет-анкети, на коју се позвао, учествовало више од 500 хиљада корисника платформе Х (бивши Твитер).

          Раније је шеф британског министарства здравља Вес Стритинг предложио Маску помогне његовој земљи у борби против педофилије.

          Читава британска штампа ових дана само лицитира шта се крије иза више него ексцентричног понашања милијардера. А Си-Ен-Ен већ покушава да забије клин између Трампа и Маска, тврдећи да овај други стоји на путу могућег приближавања Беле куће и Британије.

          Стога наде Британаца, изражене у прогнози The Sunday Telegraph не делују изненађујуће: „Он (Трамп) схвата да сада има другу шансу да у историји заузме место које му припада. И мало је вероватно да ће дозволити да та његовамисија буде осујећена, тако да његово ослањање на Илона Маска, као на свог Распутина, неће преживети ову годину“.

          Трамп и Маск су, бар засад, уједињени у подршци свом британском пријатељу Најџелу Фаражу, лидеру партије Reform UK, који већ дуго блиско сарађује са кампањом MAGA.

          Трамп је током свог првог председничког мандата 2016. године позвао Лондон да именује Фаража за амбасадора у САД. А прошле године, Британац је чак размишљао о напуштању свог родног острва, фокусирајући се искључиво на Трампову кампању.

          Судећи по резултатима неких анкета, рејтинг Фаражових „реформиста“ почео је нагло да расте и они су већ гурнули лабуристе на треће место, изједначивши се са конзервативцима.

          А када је Маск још обећао да ће финансијски подржати Фаражову кампању, његов рејтинг је још више порастао, па су и конзервативци почели да беже у његову странку.

          Маск је 1. јануара предузео и веома ризичан корак - подржао је лидера британске крајње деснице Томија Робинсона, који издржава 18-месечну затворску казна „због непоштовања суда“.

          Фаражу се то, јер жели монопол на антиимигрантску идеологију, није допало па је дозволио да свог потенцијалног спонзора због тога јавно критикује.

          По свему судећи, Маск подржава све десничарске антимигрантске несистемске политичке снаге на Западу које се могу уклопити у идеологију MAGA.

          Али постоји и проблем: склапајући де факто глобални MAGA покрет, он долази у сукоб са основним принципима идеологије MAGA, који се заснивају на америчкој изузетности и изолационизму. Стога је разумљива узбуна америчких MAGA активиста због невиђене активности „Трамповог Распутина“ на глобалној сцени.

          Позната блогерка Лора Лумер, која је играла истакнуту улогу у прошлогодишњој председничкој кампањи, већ отворено позива на „заштиту Трампа од Маска“.

           А изгледа да је то само почетак. Борба за утицај на будућег председника САД добија озбиљан замах.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари