Ево због чега Трамп „хапси“ Барака Обаму у Овалном кабинету Беле куће
- 23:10 21.07.2025.
- 0 коментара
- Штампај
БРУТЕР: ОБАМЕ И ВРХ ЦИА И ФБИ ТЕШКО ДА ЋЕ БИТИ КАЖЊЕНИ – ЦЕХ МОГУ ПЛАТИТИ САМО ИЗВРШИОЦИ
Барак Обама из Трампове анимације
* Директорка Националне обавештајне службе Тулси ГАБАРД: Данас је јасно показују да је 2016. године постојала издајничка завера на највишим нивоима власти САД. Наша обавештајна заједница била је у месецима који су претходили изборима 2016. године једногласна: Русија није имала намеру нити могућност да хакује америчке председничке изборе
* „Обавештајни званичници су 8. децембра 2016. године припремили процену за председников дневни обавештајни брифинг да Русија није утицала на исход недавних избора путем сајбер напада. Та процена је нагло повучена пре него што је стигла до председника (Обаме) „на основу нових смерница“. Та кључна обавештајна процена никада није објављена“
* Следећег дана су се високи званичници националне безбедности, укључујући директора ФБИ-ја Џејмса Комија, директора ЦИА-е Џона Бренана и директора Националне обавештајне службе Џејмса Клепера, окупили у Белој кући. На том састанку је Обама наложио агенцијама да израде нову обавештајну процену која детаљно описује мешање Русије у изборе
* Потом је 6. јануара 2017. године, неколико дана пре него што је Доналд Трамп ступио на дужност, Џејмс Клепер објавио извештај који је наручио Обама, а који је био политизован и грубо оружје обавештајних података. Сам извештај је био у великој мери инспирисан досијеом Кристофера Стила, агента британске МИ6 који је наручио тим Хилари Клинтон а који садржи лажне доказе о Трамповим везама са Русијом
_______________________________________________________________
АМЕРИЧКА Национална обавештајна служба саопштила је да су наводи о руском мешању у изборе 2016. године измишљени по налогу Обамине администрације.
Њена директорка - Тулси Габард – прецизирала је су у у месецима који су претходили тим изборима, обавештајне агенције биле једногласне да Москва не покушава да утиче на исход гласања и да нема полуге за то, али да је након Трампове победе одлучено је да се ти закључци не објављују.
Габард је ту измишљотину назвала „издајничком завером“ и додатно навела:
„Информације које данас објављујемо јасно показују да је 2016. године постојала издајничка завера на највишим нивоима власти САД. Наша обавештајна заједница била је у месецима који су претходили изборима 2016. године једногласна: Русија није имала намеру нити могућност да хакује америчке председничке изборе.
- Обавештајни званичници су 8. децембра 2016. године припремили процену за председников дневни обавештајни брифинг да Русија није утицала на исход недавних избора путем сајбер напада на инфраструктуру. Та процена је нагло повучена пре него што је стигла до председника (Обаме) „на основу нових смерница“. Та кључна обавештајна процена никада није објављена. Следећег дана су се високи званичници националне безбедности, укључујући директора ФБИ-ја Џејмса Комија, директора ЦИА-е Џона Бренана и директора Националне обавештајне службе Џејмса Клепера, окупили у Белој кући. На састанку је Обама наложио агенцијама да израде „нову обавештајну процену која детаљно описује мешање Русије у изборе“.
Габард је открила и спољни оквир завере:
„Званичници Обамине администрације обратили су се тада својим медијским савезницима са инструкцијом да шире лажне информације о том питању. Анонимни обавештајни извори су дали поверљиве информације Вашингтон посту и другим медијима да је Русија користила хаковање да се меша у изборе и помогне Трампу да победи“.
Тулси Габард
Потом је 6. јануара 2017. године, неколико дана пре него што је Доналд Трамп ступио на дужност, Џејмс Клепер објавио извештај који је наручио Обама, а за који Габард тврди да је „политизован“.
Назвала га је „грубим оружјем обавештајних података“.
Сам извештај је био у великој мери инспирисан досијеом Кристофера Стила, агента британске МИ6 који је наручио тим Хилари Клинтон а који садржи лажне доказе о Трамповим везама са Русијом.
Габард је оценила да је циљ Обамине администрације био да „поткопа вољу америчког народа и да изврши, у ствари, пуч како би спречила председника (Трампа. — РТ) да преузме мандат“.
Посебно је нагласила: „Неопходно је истражити све умешане у ову заверу, без обзира на њихов утицај, и позвати их на пуну одговорност у складу са законом како се нешто слично никада више не би поновило“.
Њујорк пост је са своје стране објавио да је Бренан лично инсистирао на укључивању Стиловог досијеа у извештај, игноришући мишљење водећих стручњака ЦИА који су сумњали у његову веродостојност.
Владимир Брутер, стручњак московског Међународног института за хуманитарне и политичке студије, поводом целе ситуације наглашава:
„Било би праведно позвати кривце на одговорност, али у пракси је то мало вероватно. САД тренутно траже жртвене јарце. Највероватније ће цех платити само непосредни извршиоци. Бивше руководство ФБИ, ЦИА, Обама и кључни званичници његове администрације вероватно неће бити кажњени, јер је овај процес компликован унутрашњим политичким контрадикцијама у САД“.