Део акционара Фејсбука тражи независну процену способности менаџмента
ТРАЖЕ И „ПРОЦЕНУ РИЗИКА ПО ЈАВНУ БЕЗБЕДНОСТ КОМПАНИЈЕ“
* Све се заоштрило у октобру након што је бос Фејсбука Марк Закерберг објавио да ће компанија променити име у Мета јер и на тај начин жели да буде доживљавана као „компанија за развој метауниверзума“
* Закерберг одбацио тврдње критичара Фејсбука, рекавши да се води планирана кампања против те тзв. друштвене мреже. Он трдњом о „планираној кампањи“ оптужује део америчке глобалистичке елите – из државног и финансијског врха – којима није по вољи доминација Фејсбука (Мете), Мајкрософта, Гугла и Твитера...
_____________________________________________________
АКЦИОНАРИ Мете затражили су независну процену способности менаџмента компаније да држи под контролом јавну безбедност Фејсбука.
Од управног одбора, како су навели, траже „независну процену ризика по јавну безбедност компаније“.
У октобру је бос Фејсбука Марк Закерберг објавио да ће компанија променити име у Мета јер и на тај начин жели да доживљавана као „компанија за развој метауниверзума“.
Додао је да ће Мета радити на томе да људи напусте екране и да осете ефекте „присуства у виртуелној реалности“.
Фејсбук се последњих месеци суочио са буром критика због занемаривања безбедности корисника и намерног манипулисања садржајем ради повећања профита.
Марк Закерберг и meta-Закерберг
Још једна криза уследила је након што је бивша сарадница компаније Френсис Хауген оптужила руководство Фејсбука да занемарује безбедност корисника, па позвала Конгрес САД да се умеша у ситуацију.
Она је од 2019-те радила у Фејсбуку и за то време тајно копирала десетине хиљада страница интерног истраживања на основу којег су медији објавили неколико инкриминишућих чланака.
У октобру је Хауген била на саслушању у америчком Сенату.
Закерберг одбацио тврдње критичара Фејсбука, рекавши да се води планирана кампања против те тзв. друштвене мреже.
Он трдњом о „планираној кампањи“ оптужује део америчке глобалистичке елите – из државног и финансијског врха – којима није по вољи доминација Фејсбука (Мете), Мајкрософта, Гугла и Твитера...