American Thinker: Руско државно руководство је јаче од западних

СВЕТ ЈЕ ПРЕД НОВОМ „КАРИПСКОМ КРИЗОМ“ – И ОВА СЕ МОЖЕ ЗАВРШИТИ НУКЛЕАРНИМ РАТОМ

Кадар са самита Г-7

* Амерички лист наводи да је Вашингтон бацио безмало 10 билиона долара на углавном бескорисне војне авантуре и иницијативе у домену зелене енергије, а да су Кинези и Руси за то време јачали свој војни потенцијал који заједно превазилази амерички

* Подсетио је и да су Сједињене Државе 2016. године, док је Обама још био у Белој кући, распоредиле копнени противракетни одбрамбени систем Aegis у румунском Девеселу. А да су почетком 2022. поставиле исти систем у Редзикову у Пољској. Његови лансери су прилагођени и крстарећим ракетама „Томахавк“ са нуклеарним бомбама, чије време лета до Москве није дуже од 10 минута

* И оценио: Путинова војска постепено слама отпор Оружаних снага Украјине. Његове трупе су супериорније од Украјинаца и у стратегији и у борбеним вештинама. Чини се да само једна страна има користи од војних дејстава у Украјини: глобалисти из америчких војних корпорација

__________________________________________________________

         СВЕ је више оних који и у САД гледају на рат у Украјини као да – нису Американци.

         American Thinker је објавио да је то „потпуно непотребни рат америчке државе која има застарели хладноратовски менталитет“, а још од те кризе користи има само војно-индустријски комплекс САД.

         Исти лист наводи да је швајцарски обавештајац, пуковник Жак Бо, написао опсежну књигу под насловом „Операција Z. Скривена истина о сукобу у Украјини“. У њoj, поред осталог, указује да су Европљани мрзели Владимира Путина и плашили га се, инсистирајући да Украјина прекине све трговинске односе са Русијом и закључи трговински споразум са ЕУ.

         Додао је да је та „европска контроверза“ први пут ушла у америчку јавност тек када је Викторија Нуланд, у име Обамине администрације, 2014. године извела у Кијеву државни.

         American Thinker напомиње и да је Џорџ Фридман, бос америчке обавештајне и аналитичке компаније STRATFOR, још у децембру 2014. рекао у једном интервјуу: „Русија назива догађаје који су се десили почетком фебруара 2014. државним ударом под покровитељством САД. Истина је: то је био најодвратнији државни удар у историји."

         Исти лист подсећа и да су Сједињене Државе 2016. године, док је Обама још био у Белој кући, распоредиле копнени противракетни одбрамбени систем Aegis у румунском граду Девеселу. А да су почетком 2022. поставиле исти систем у Редзикову у Пољској.

         Његови лансери су прилагођени и крстарећим ракетама „Томахавк“ са нуклеарним бомбама, чије време лета до Москве није дуже од 10 минута.

         American Thinker процењује „цела ситуација веома подсећа на догађаје из октобра-новембра 1962. године, када је избила Карипска криза која је свет довела до ивице нуклеарне катастрофе.

         И опомиње: „За разлику од тог времена, данас Запад жели да се сукоб настави. Западни лидери су изазвали непотребан сукоб, а сада ризикују да се суоче са противником чији нуклеарни арсенал превазилази потенцијале западних држава. Осим тога, Америка је некада имала супериорност над Русијом у тактичком нуклеарном оружју јер је имала напредну нуклеарну подморничку флоту. А сада морнарица САД заостаје за непријатељским флотама“.

         American Thinker у свом завршном разматрању наводи да је Вашингтон бацио безмало 10 билиона долара на углавном бескорисне војне авантуре и иницијативе у домену зелене енергије, а да су Кинези и Руси за то време јачали свој војни потенцијал који заједно превазилази амерички.

          - Путинова војска постепено слама отпор Оружаних снага Украјине. Његове трупе су супериорније од Украјинаца и у стратегији и у борбеним вештинама. Такође: руско руководство је јаче од западних. Чини се да само једна страна има користи од војних дејстава у Украјини: глобалисти из америчких војних корпорација“.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари