Звездина увертира за Наполи 6:0

СВОЈЕ ПРВЕ ГОЛОВЕ ДАЛИ ПОВРАТНИК РИЧМОНД БОАЋИ (2), МАРКО МАРИН И ГОРАН ЧАУШИЋ

* Утакмицу на стадиону „Рајко Митић” пратио и Новак Ђоковић. Он је пре меча с Радником био у свлачионици и после кратког разговора добио Звездин дрес с бројем 10 и својим презименом, у коме је касније и пратио утакмицу

_____________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су на свом терену екипу Радника из Сурдулице са убедљивих 6:0, у утакмици осмог кола Супер лиге Србије.

Голове за Звезду постигли су Ричмонд Боаћи у 33. и 62. минуту, Марко Марин у 41, Кафу у 52, Горан Чаушић у 73. и Никола Стојиљковић у 81. минуту.

Звезда је наставила с победама у домаћем шампионату, уписала је и осму победу, али је и направила лепу увертиру пред први меч у Лиги шампиона, против Наполија у уторак.

Изабраници Владана Милојевића су први на табели са 21 освојеним бодом, док је Радник на 14. месту са седам.

Звезда није лако сломила отпор Радника у првом полувремену, а кључни тренутак десио се у 26. минуту када је голман гостујуће екипе Никола Васиљевић добио црвени картон након старта над Боаћијем.

Након тога је све кренуло у корист Звезде, па су црвено-бели врло брзо након тога и повели. Стрелац у 33. минуту био је Боаћи, на асистенцију Марина, да би њих двојица у 41. минуту заменили улоге.

Звезда је у наставку била расположена за игру, постигла још четири гола и убедљивом победом најавила меч против Наполија.

Вечерашњу утакмицу на стадиону „Рајко Митић” пратио је и српски тенисер Новак Ђоковић. Он је пре меча с Радником био у свлачионици и после кратког разговора је добио Звездин дрес с бројем 10 и својим презименом, у коме је касније и пратио утакмицу.

Црвено-бели у наредном колу домаћег шампионата гостују Партизану, а Радник дочекује нишки Раднички.

(Бета)

Милојевић: Са Наполијем ће бити спектакл, да

вратимо Звезду – ако Бог да – где је некад била

ЗАСЛУЖЕНО смо победили, хтели смо намерно новајлијама да пружимо прилику да осете Маракану, амбијент. Једини је Марин који није овде играо, Чаушић је Звездино дете, Боаћи као да није ни одлазио. Честитке и Раднику, тешко им је било, поготово са играчем мање. Милановић је прави тренер, дисциплинован, добро ће радити. Чекамо сад уторак. Утакмица против Наполија за нас је спектакл, да вратимо Звезду онде где је некад била. Даћемо све од себе, са нашим верним навијачима, шта Бог буде дао, тако ће бити – рекао је Владан Милојевић.

На другој страни, шеф струке Радника Милан Милановић није могао да има тежи деби на клупи Сурдуличана.

– Разочаравајући резултат и игра. Имали смо 30 минута коректне игре, до црвеног картона нашег голмана. После првог гола смо одустали, што ми је криво. Послужили смо као декор за Звездину припрему за Лигу шампиона, то ме највише боли. Имамо искусну екипу, али нисмо показали борбу. Кад смо губили са 2:0, нисмо знали да сачувамо бар тај резултат – казао је Милановић.