Павков оверио Звездину титулу

ЦРВЕНО-БЕЛИ ИГРАЛИ 20 МИНУТА СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ (ИСКЉУЧЕН ГОБЕЉИЋ) И ТАДА ИГРАЛИ НАЈБОЉЕ

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: . Судија: Драган Чоловић. Помоћници: Дејан Поточан и Горан Бељин. Жути картони: Гобељић x2, Савић, Марин (Црвена звезда), Л. Јовановић, Бојић, Пејовић, Бојовић, Лековић (Младост).

Црвени картон: Марко Гобељић (Црвена звезда) у 68. минуту. Стрелац: 1:0 Милан Павков у 82. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Родић, Бабић, Савић, Гобељић, Јовичић (од 80. Гајић), Јованчић, Марин, Бен, Јовељић (од 61. Павков), Вукановић (од 61. Иванић). Тренер: Владан Милојевић.

МЛАДОСТ: Росић, Милошевић, Бојић (од 84. Одита), Пејовић, Радивојевић (од 87. Ристић), Андрић, Лековић, П. Јовановић, Л. Јовановић (од 80. Павловић), Бојовић, Шатара. Тренер: Ненад Миловановић.

______________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде одбранили су шампионску титулу у Супер лиги Србије, пошто су данас на свом терену победили Младост из Лучана са 1:0, у утакмици 35. кола, у плеј-офу.

Победоносни гол пред око 5.000 људи на стадиону "Рајко Митић" постигао је Милан Павков у 82. минуту.

Два кола пре краја Звезда има 54 бода, а Младост 32.

Прву прилику на утакмици имала је Звезда у 14. минуту преко Бена, а на другој страни у 22. минуту узвратио је Петар Бојић, али је шутирао поред стативе.

Звезда је после тога запретила преко Марка Гобељића и Вујадина Савића, али је опаснија била Младост. У 34. минуту голман Звезде Милан Борјан добро је одбранио шут Бојића, а затим је пред самим голом добру шансу пропустио Владимир Радивојевић.

Већи посед лопте Звезда је имала и у другом полувремену, али је прву добру прилику имала у 62. минуту када је Милан Родић захватио лопту главом, а голман Младости је добро одбранио.

У 66. минуту досуђен је једанаестерац за Звезду, после дуела Милана Павкова и једног играча Младости. Фудбалери Младости су протестовали, али је судија Драган Чоловић остао при одлуци.

Бен је извео пенал, али је голман Росић успео да одбрани.

У 68. минуту други жути картон добио је Марко Гобељић због симу

ирања, па су црвено-бели остали са десеторицом.

Звезда је постигла гол у 82. минуту. У акцији су учествовали Душан Јованчић и Милан Гајић који је додао до Павкова, који је постигао 12. гол у првенству.

До краја утакмице било је више нервозе међу играчима него прилика, резултат се није мењао па су црвено-бели освојили 29. шампионску титулу.