Звезда једва извукла бод против Радa

ЦРВЕНО-БЕЛИ НИСУ КИКСНУЛИ ПРОТИВ ДОЊЕГ СРЕМА, АЛИ СУ КИКСНУЛИ

ПРВА Звездина утакмица у домаћем првенству и – први кикс. Ривал црвено-белих није, додуше, био Доњи Срем, али је једва извукла „живу главу” против Рада на свом терену, а противник јој је оба гола дао са – десет играча!

За фудбалере Црвене звезде нерешено са Радом  (2:2) на Маракани мање је од пола плена. Чак знатно мање!

„Грађевинари” су већ у 26. минуту остали без Пантића који је добио црвени картон (два жута). То им није сметало да Звездину одбрану два пута `ухвате на спавању` и да головима Славка Перовића у 33. минуту и Којића у 45. стекну солидну предност.

Миливојевић је – после гужве у шеснаестерцу гостију - свом тиму вратио наду у 51. минуту. Бод „црвено-белима” донео је Лазовић у 73. минуту после лепог продора Вешовића по десној страни и солидног центаршута.

Звезда је у финишу могла и да победи, али је и Перовић могао да новим голом казни свој бивши клуб.

Ово је Звезди био први меч у шампионату пошто је због сабора у Гучи био одложен сусрет првог кола у Ивањици са Јавором.

„Црвено-бели” у четвртак, 23. августа, на „Маракани” играју први меч последњег кола квалификација за Лигу Европе против Бордоа. Реванш је седам дана касније у Француској.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Максимовић, Крнета, Младеновић, Вешовић, Миливојевић, Димитријевић, Евандро, Лазовић, Касалица, Асамоа.

РАД: Кљајић, Пантић, Антић, Ћирковић, Витас, Чаушић, Пршо, Гњатић, Лука, Перовић, Којић.