Мало им била и два играча више у последњем минуту

ПОДГОРИЧКИ ДНЕВНИ ЛИСТ ВИЈЕСТИ ИЗВЕШТАЈ ИЗ ЛОНДОНА ОБЈАВИО

ПОД НАСЛОВОМ „РЕПРИЗА ПЕКИНГА - ЦРНА ГОРА ИЗГУБИЛА БРОНЗУ!”

Ранко Перовић

• Тренер ватерполиста ЦГ Ранко Перовић: „Не знам шта рећи. Немам речи, изгубили смо утакмицу са милион шанси. Све смо направили, али смо на крају примили неке голове. Потпуно сам остао без текста“

ВАТЕРПОЛИСТИ Црне Горе опет су остали без медаље на Олимпијским играма. Србија је славила 12:11, иако је шест минута прије краја б ило 11:8 за „ајкуле“!

Тим Ранка Перовића у узбудљивом финишу није користио шансе, а било их је много.

Црногорски ватерполисти у последњем минуту имали су два пута играча више, али нису успели да то реализују.

Најефикаснији у црногорској селекцији био је Александар Ивовић са три гола, по два постигли су Борис Злоковић, Предраг Јокић и Никола Јановић, а по један Драшко Бргуљан и Млађан Јановић.

У селекцији Србије, Филип Филиповић је постигао три, Слободан Никић два, а по један Душко Пијетловић, Андрија Прлаиновић, Стефан Митровић, Никола Рађен, Живко Гоцић и Вања Удовичић.

ТОК МЕЧА

1:0 Злоковић погодио с играчем више након 57 секунди.

1:1 Прлаиновић стрелац 1,13 (петерац)

2:1 Бргуљан 2,05 (играч више)

2:2 Никић 3,18

Црна Гора није погодила са два играча више.

9:8 Јановић 6,34 (два играча више)

10:8 Н. Јановић 47 секунди до краја 3. четвртине - феноменалном финтом изборио петерац, а онда га и искористио.

Одбрана са играчем мање за крај четвртине, Шћепановић брани везане шутеве Прлаиновића и Пијетловића!

Петерац за Црну Гору који је скривио Гоцић када је после искључења гурнуо лопту. У групи против Србије, арбитри у самом финишу исти такав потез нису казнили петерцем.

Србија не користи играча више ни на почетку посљедње дионице.

Злоковић је изборио петерац!

11:8 Ивовић шест минута и 24 до краја из петерца!

11:9 Филиповић 5,53 до краја (играч више)

11:10 Никић 4,38 до краја - одлично реаговао након одбране Шћепановића

Црна Гора не користи два напада са играчем више (одбрана Сора и статива Гојковића)

11:11 Филиповић 1,41 до краја - сјајан лоб са играчем више

11.12 Удовичић 55 секунди до краја (контра)!

Ништа ни од овог играча више, Соро брани шут Радовића. До краја 16 секунди, Перовић тражи тајм-аут.

ПОРАЗ КОЈИ БОЛИ

ПЕРОВИЋ: Остао сам без текста

Ранко Перовић се после пораза у мечу за треће место ухватио за главу, није могао да верује шта га је снашло.

Није се „охладио” ни до микс зоне, једва је смогао снаге да проговори неколико реченица.

„Не знам шта рећи. Немам речи, изгубили смо утакмицу са милион шанси. Све смо направили, али смо на крају примили неке голове. Нисмо били довољно концентрисани у нападу, да завршимо утакмицу. Потпуно сам остао без текста“.

Владимир Гојковић је, попут Бојане Поповић и Маје Савић, поразом завршио каријеру, али овај несупех много више боли - Црна Гора је други пут узастопно стигла до полуфинала, али не и до медаље на ОИ.

„Мислим да смо одиграли добро. Водили смо целу утакмицу, имали и 11:8, али смо опет примили несрећан гол. Никић је убацио одбитак да се врате на један разлике, а онда су стигла и два феноменална гола Филиповића. Имали смо два пута по играча више, али их нисмо искористили.

Нама је најтеже што нисмо узели бронзу. Ово нам је већ други пут, али мислим да смо направили велики успех, јер смо други пут узастопно на Олимпијским играма међу четири, а Хрватска и Италија од 1996. до сада нису биле у полуфиналу. Мислим, ипак, да смо имали квалитет, да смо могли да дођемо до медаље, али нисмо имали среће“.