Рукометашице убедљиве против Анголе 34:21

ЖЕНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ У 100. УТАКМИЦИ КАО САМОСТАЛНА ДРЖАВА ОСТВАРИЛА ЈЕ ПОБЕДУ НА „ТРОФЕЈУ СРБИЈА 2013“

Женска репрезентација Србије у 100. утакмици као самостална држава остварила је победу на „Трофеју Србија 2013“, који се одржава у Врњачкој Бањи. Изабранице селектора Саше Бошковића савладале су Анголу 34:21 (17:10) и на тај начин доказале да су спремне за старт Светског шампионата 6. децембра 2013. године. Од самог почетка меча, наше девојке играле су добро и у већ у 4 минуту када је на семафору стајало 3:0 показале да су много квалитетније од гошћи из Анголе.

Највећу предност  имале су у 54. минуту (+15), 32:17, а селектор Бошковић дао је свим играчицама шансу. Оне су на најбољи начин то искористиле и свих шездесет минута нису се опустале и максимално ангажовано испуњавале су све оно што је стручни штаб припремио за овај дуел.

СРБИЈА - АНГОЛА 34:21 (17:10)

Дворана: „Владе Дивац“. Гледалаца: 1.000. Судије: Губица и Милосевић (обојица из Хрватске)

Седмерци:  Србија: 4 (4) , Ангола: 5 (4).

Искључења:  Србија: 6 минута, Ангола: 4 минута.

СРБИЈА: Крпеж 3, Поповић  1, Трифуновић, Лекић 7 (2), Живковић 2, Дамњановић 3 (1), Ерић 1, Рисовић (3 одбране), Рајовић, Поп-Лазић 1, Огњеновић 2, Филиповић 1,Томашевић ( 4 одбране), Качаревић ( 5 одбрана), Нишавић  5, Милосевић , Стоиљковић 2, Лисчевић, Цвијић 2, Лојпур 1,Дмитровић 3.

АНГОЛА: Алмеида (5 одбрана), Виегас, Сибо 3, Гуитонго, Цазанга  4 (2), Паиксао 1, Да Силва, Монтеиро, Гуиало 6, Касома, К. Киала 1, Дос Сантос, Салвадор 2, Бернардо, Педро, М.  Киала 4, Бранко (9 одбрана).

КРЕТАЊЕ РЕЗУЛТАТА:  4:2 (7.) 7:2 (10.) 14:7 (22.) 17:10 (30.) 22:13 (40.) 29:16 (51.) 32:19 (56.)

Вивалдо Франциско, селектор Анголе:

Честитам репрезентацији Србије на победи. Домаћин је бољи тим од нас, а нама је потребно јос мечева да би се уиграли. Верујем да ћемо у мечевима са Хрватском и Македонијом пружити бољу игру.

Саша Бошковић, селектор Србије:

Очекивао сам мало више од репрезентације Анголе. Ми смо испунили све наше задатке, када је ова утакмица у питању. Све девојке играле су 20 минута. У суботу нас очекује доста тежи меч са селекцијом Хрватске. На крају могу да кажем, да смо спремни за старт Светског првенства 6. децембра против Јапана.

У другом мечу првог кола, Хрватска је савладала Македонију 30:20.

У суботу се састају репрезентације Србије и Хрватске од 18 часова уз директан ТВ пренос на РТС 2.