Рукомет (СП): „Орлићи“ сломили и Русе

ОДЛИЧНОМ ИГРОМ, ПРЕ СВИХ РАДИВОЈЕВИЋА ИИЛИЋА, РУКОМЕТАШИ СРБИЈЕ САВЛАДАЛИ СУ РУСИЈУ 24:21 (10:10) У БАЊАЛУЧКОМ БОРИКУ

После победе над Француском у првом колу, „орлићи“ су у уторак увече против Русије укњижили и други тријумф у А групи Светског јуниорског првенства.

Руси су одлично ушли у сусрет, повели са 4:1, а касније и са 10:5, али су српски рукометаши сјајном игром у финишу првог полувремена и серијом 5:0 успели да дођу до изједначења.

Тек у 37. минуту Србија је први пут повела. Најбољи играч сусрета Богдан Радивојевић реализовао је седмерац за 12:11. Ипак, два везана гола Дениса Васиљева поново су одвели Русију до предности, коју је чувала до 50. минута.

Кључни детаљ утакмице била је одлука селектора Србије да промени тактику у одбрани са зоне на 5-1.

Десет минута пре краја меча Александер Деревен зарадио је црвени картон, након чега је Радивојевић поново погодио са седам метара. Србија је у том тренутку имала два играча више на терену, што је искористио Вања Илић и одвео екипу на „плус два“ (18:16), што је био почетак слома противничке екипе на овој утакмици...

Србију су предводили већ поменути Радивојевић са седам, односно Вања Илић са шест голова, док је код Руса бољи од осталих био Дмитриј Шелестјуков, стрелац седам погодака. Бриљирао је и голман Артем Грушко са 15 одбрана.