Партизан чува предност

ЦРНО-БЕЛИ ГОЛОВИМА ДИЈАРЕ, ИВАНОВА И БАБОВИЋА ПОБЕДИЛИ РАД

ПАРТИЗАН не само да не испушта преосталну предност пред Црвеном Звездом, него је у 21. колу показао да може убедљиво (4:1) да побеђује домаће екипе нивоа Рада.

Меч је одигран на стадиону Обилића, на коме Рад привремено игра као домаћин, а посматрало га је око 3.000 гледалаца.

Партизан је - прецизним ударцем Ивана Иванова са 16 метара у доњи десни угао - повео већ у 6. минуту. Голу је претходило лепо и тачно додавање Едуарда.

Бугарин је гол посветио пре неки дан преминулој мајци, тако што је подигао дрес и показао мајицу са њеном сликом.

Вођство од 2:0 је заслуга Ламин Дијаре. Гол је пао у 14. минуту. Дијара је успео да надмудри истрчалог голмана Бранислава Даниловића после дугачког додавања
Саше Илића и са 17 метара пошаље лопту у небрањени гол.

Бабовић се, ипак, уписао у стрелце у 33. минуту када је одлично шутирао из прве са ивице казненог простора.

На 1:3 смањио је Филип Малбашић после соло продора и снажног ударца са скоро 20 метара.

У 43. минуту Дијара се по други пут у мечу уписао у стрелце, ударцем главом са седам метара метара после центаршута Николе Аксентијевића са десне стране.

Друго полувреме обележила је нешто спорија игра без голова уз неколико шанси на обе стране.

Судија Милан Караџић је у 58. минуту на кратко прекинуо игру пошто је један од навијача црно-белих скинуо мајицу и убацио је на терен.