Мажић добро обавио свој посао на „Камп Ноу”

У 53. МИНУТУ ИСКЉУЧИО ГОЛМАНА ДОМАЋИХ КЛАУДИЈА БРАВА, ЈЕР ЈЕ ИГРАО РУКОМ ВАН КАЗНЕНОГ ПРОСТОРА

Милорад Мажић и Луис Суарез

Најбољи српски судија Милорад Мажић добро је обавио свој посао на мечу Лиге шампиона између Барселоне и Манчестер Ситија.

Мажић је оправдао указано поверење да суди један од дербија трећег кола елитног такмичења, у ком је имао много посла.

Барселона је славила са 4:0 на „Камп Ноу, а Мажић је у 53. минуту морао да искључи голмана Клаудија Брава који је играо руком ван казненог простора.

И домаћи тим је остао са десеторицом играча на терену, због два жута картона која је у два минута зарадио Матје, а екипи Луиса Енрикеа оправдано је досуђен и једанаестерац, после старта Александра Коларова, у 87. минуту, који није реализовао Нејмар.

Ипак, у финишу првог полувремена Манчестер Сити је оштећен за пенал, због очигледног играња руком Дињеа у казненом просотру, када је зауставио центаршут Стерлинга, али лоша процена више иде „на душу” линијском помоћнику пошто је Милорад био заклоњен неколицином играча.