Лига шампиона: Коларов јунак у Минхену

ПЛАСМАН МЕЂУ 16 НАЈБОЉИХ ИЗБОРИЛИ СУ ОЛИМПИЈАКОС И „ФАРМАЦЕУТИ“, А КАПИТЕН „ГРАЂАНА“ ЈЕ ДОВЕО СИТИ ДО ТРИЈУМФА

Aлександар Kоларов

„Фармацеути” су славили у Сан Себастијану против Реал Сосиједада, и дочекали помоћ Манчестер јунајтеда. Шахтјору је требала победа на „Олд трафорду”, против домаћина који је већ био осигурао пролаз, али Дејвид Мојес једноставно више није могао да губи.

Трећи узастопни пораз на домаћем терену (након Евертона и Њукасла) нико у Манчестеру не би могао да поднесе, па су „ђаволи” мотивисано кренули на Шахтјор, иако се Украјинци нису дали. Расплакао их је гол Фила Џонса у 67. минуту, након корнера који је извео Робин ван Перси.

Победу Манчестера оберучке су дочекали фудбалери Леверкузена да голом Топрака после прекида обезбеде пласман у осмину финала.

Олимпијакосу није требала помоћ као Немцима, Грци су завршили све сами. Олакшао им је и судија Волфганг Штарк, који им је досудио три пенала, а играчима Андерлехта дао три црвена картона!

Иако је белгијски голман Прото одбранио пенале Савиоли и Вајсу, гости нису могли да прођу боље од 1:3. Тако је Бенфики била узалудна победа над ослабљеним Пари Сен Жерменом.

Луду утакмицу, лишену скоро сваког резултатског императива, одиграли су Бајерн и Манчестер сити на „Алијанц арени”.

Европски првак је водио 2:0, на крају изгубио 3:2. Баварци су се уозбиљили тек када су схватили да би у случају пораза од 4:2 могли да изгубе прво место у групи. А онда их је спашавао голман Нојер, који је пет минута пре краја одбранио зицер Негреду.

Преокрет је виђен и у другом мечу групе Д, Плзењ је од 0:1 са играчем више стигао до 2:1 против ЦСКА и пласмана у Лигу Европе.

Резултати:

Група А
        Манчестер Јунајтед - Шахтјор 1:0 (Џонс 67)
        Реал Сосиједад - Бајер Леверкузен 0:1 (Топрак 49)
        Табела: Манчестер Јунајтед 14, Бајер 10, Шахтјор 8, Сосиједад 1

Група Б
        Галатасарај - Јувентус 0:0, прекинуто у 32. минуту
        Копенхаген - Реал Мадрид 0:2 (Модрић 25, Роналдо 48)
        Табела: Реал Мадрид 16, Јувентус 6, Галатасарај 4, Копенхаген 4

Група Ц
        Бенфика - Пари Сен Жермен 2:1 (Лима 45. пенал, Гаитан 58 - Кавани 37)
        Олимпијакос - Андерлехт 3:1 (Савиола 33, 58, Домингез 90+5 (пенал) - Кљештан 39)
        Табела: ПСЖ 13, Олимпијакос 10, Бенфика 10, Андерлехт 1

Група Д
        Бајерн - Манчестер Сити 2:3 (Милер 5, Геце 12 - Силва 28, Коларов 59 (пенал), Милнер 62)
        Викторија Плзењ - ЦСКА 2:1 (Колар 77, Вагнер 90 - Муса 65)
        Табела: Бајерн 15, Манчестер Сити 15, ЦСКА Москва 3, Викторија Плзењ 3