Лигa шампиона: Бајерн надомак четвртфинала

АТЛЕТИКО ЈЕ У ЗАВРШНИЦИ МЕЧА СТИГАО ДО ГОЛА И НА КОРАК ОД ПЛАСМАНА У ЧЕТВРТФИНАЛЕ, ПРВИ ПУТ ОД 1997. ГОДИНЕ

Тони Крос

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у Лондону Арсенал са 2:0, док је Атлетико из Мадрида на гостовању савладао Милан истим резултатом у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

За Баварце, који су актуелни прваци Европе, први гол на мечу постигао је Тони Крос у 54. минуту, одличним ударцем са ивице шеснаестерца, док је коначан резултат поставио Томас Милер у 88.

Фудбалери Арсенала имали су шансу у деветом минуту да дођу до предности из једанаестерца, али шут Месута Озила одбранио је Мануел Нојер.

Прилику да поведе из пенала имао је и Бајерн у 40. минуту, али Давид Алаба окрзао спољни део стативе.

Два минута раније голман Арсенала Војћех Шчесни срушио је у казненом простору Арјена Робена, те је за тај прекршај добио директан црвени картон.

Баварци су од искључења Шчеснија у потпуности контролисали ритам утакмице и „тобџијама” нису дозволили ни у једном тренутку да припрете Нојеру.

Бајерн ће тако у реваншу имати знатно лакши посао да избори учешће у четвртфиналу.

На утакмици у Милану, Атлетико је у завршници меча стигао до гола и на корак од пласмана у четвртфинале, први пут од 1997. године.

Гол одлуке постигао је Дијего Кошта у 83. минуту.

Резултати:

Арсенал - Бајерн Минхен 0:2 (Крос 54, Милер 88)

Милан - Атлетико Мадрид 0:1 (Дијего Коста 83)

Реванш сусрети на програму су 11. марта.

Одиграно у уторак: Манчестер Сити - Барселона 0:2, Бајер Леверкузен - Пари Сен Жермен 0:4.

Реванши су 12. марта.

У преосталим мечевима осмине финала Лиге шампиона 25. фебруара састају се Зенит - Борусија Дортмунд и Олимпијакос - Манчестер Јунајтед, а 26. фебруара Галатасарај - Челси и Шалке - Реал Мадрид.