Кристијано Роналдо постигао и 30. гол ове сезоне

ЗВАНИЧНО НАЈБОЉИ ФУДБАЛЕР НА СВЕТУ ДАО ЈЕДАН ОД ДВА ПОГОТКА

РЕАЛА У ПОБЕДИ НАД ОСАСУНОМ

После 20 првенствених голова и девет погодака у Лиги шампиона, Кристијано Роналдо уписао је и 30. пут ове сезоне своје име у листу стрелаца.

Најбољи играч на свету постигао је први гол за Реал на гостовању Осасуни и тако начео мрежу ривала у 21. минуту. Велику помоћ имао је у голману домаћих Андресу Фернандезу, који је неспретно реаговао на Португалчеву убачену лопту из слободног ударца. Хтео је да је избоксује, али је, уместо тога, проследио у своју мрежу.

Коначних 2:0 за Мадриђане поставио је Анхел Ди Марија, у 56. минуту.

Пласман тима Карла Анћелотија у наредну фазу ниједног тренутка није довођен у питање (укупни резултат 4:0), а мрљу на рутинску победу гостију нанео је Фабио Коентрао, грубим стартом у 85. минуту, којим је зарадио црвени картон.

Португалски бек, жеља Манчестер јунајтеда, тако је завршио свој први наступ после 57 дана ван терена.

Реал ће у четвртфиналу Купа играти против Еспањола, а у полуфиналу против Атлетико Мадрида или Атлетик Билбаа. Барселона се налази у другом делу жреба, а у четвртак ће испунити форму и одрадити преосталих 90 минута двомеча против Хетафеа. Прва утакмица завршена је убедљивом победом Каталонаца, 4:0.