Голеада на старту Лиге шампиона, чак 30 у мрежи

ПОЧЕТАК НОВЕ СЕЗОНЕ ОБЕЛЕЖИЛО ЧАК 30 ПОГОДАКА НА ПРВИХ 8 УТАКМИЦА, НАЈЕФИКАСНИЈИ РОНАЛДО СА ТРИ ПОГОТКА У ИСТАНБУЛУ

Кристијано Роналдо

Поход „краљевског клуба“ на дуго чекану 10. титулу првака Европе је почео из Истанбула, из пакла „Турк телеком арене“.

Мадриђани су декласирали Галатасарај са 6:1 и већ на старту у групи Б јасно ставили до знања свима ко је фаворит.

Галатасарај је боље отворио утакмицу, имали су и две велике шансе (Јилмаз и Мело), а онда је уследила казна. Иско се у 33. минуту мајсторски ослободио чувара и рутински матирао Муслеру.

Реал је од тог тренутка био газда на терену, а у другом полувремену се два пута уписао Карим Бензема, па фантастични Кристијано Роналдо који је дошао до хет-трика.

Утакмица у Истанбулу ће се памтити и по Икеру Касиљасу који је стао на гол први пут ове сезоне, али је због повреде (сударио се са Рамосом) морао да напусти терен већ након десетак минута игре.

У истој групи, Јувентус је имао велики број шанси у Копенхагену, али је морао да се задовољи бодом. Домаћин је повео голом Јоргенсена, а изједначио је Кваљарела.

Манчестер сити је имао проблема у првом полувремену са Плзењом, а онда је у другом био фуриозан - од 48. до 58. минута је постигао три гола (Џеко, Агуеро и Туре) и наговестио да би ове сезоне могао много више у Лиги шампиона него претходне две, када није пролазио групу.

Актуелни шампиона Бајерн је лако решио дуел са ЦСКА, јер је већ у 4. минуту Алаба начео Московљане. На крају је било 3:0, а „армејце“ су докрајчили Манџукић и Робен.

Добар старт су имали Бенфика и ПСЖ, фаворити у групи Ц. Португалци су савладали код куће Андерлехт (2:0), док су „свеци“ демонстрирали силу у Пиреју против Олимпијакоса (4:1).

Парижане је предводио Тијаго Мота (два гола и асистенција), уписали су се и Кавани и Маркињош. Златан Ибрахимовић је код резултата 3:1 промашио пенал...

Дејвид Мојес је победом дебитовао на клупи Манчестер јунајтеда у Лиги шампиона, на „Олд трафорду“ је савладан Бајер са 4:2, а у истој групи је Шахтјор славио у Сосиједаду са 2:0 головима Алекса Тешеире.

Вејн Руни је био двоструки стрелац чиме је дошао до 200. гола у дресу „црвених ђавола“.

Резултати и парови ЛШ:

А група

Манчестер јунајтед - Леверкузен 4:2 (Руни 22, Ван Перси 59, Руни 70, Валенсија 79 - Ролфес 54, Топрак 88)

Сосиједад - Шахтјор 0:2 (Алекс Тешеира 65, 87)

Б група

Галатасарај - Реал Мадрид 1:6 (Булут 84 - Иско 33, Бензема 54, 81, К. Роналдо 63, 66, 90+1)

Копенхаген - Јувентус 1:1 (Јоргенсен 14 - Кваљарела 55)