Бурно на „Бернабеу“, пенал, црвени картон…

БУФОН ИСКЉУЧЕН ЗБОГ ВЕРОВАТНОГ ПСОВАЊА СУДИЈЕ ОЛИВЕРА, КОЈИ ЈЕ ДОСУДИО ПЕНАЛ У 93. МИНУТУ

Пенал који је Мајкл Оливер досудио у 93. минуту четвртине финала Лиге шампиона између Реал Мадрида и Јувентуса поделио је фудбалски свет.

Јувентус је на „Бернабеуу“ водио са 3:0 и са тим резултатом ушли бисмо у продужетак.

Међутим, Бенатија је направио фаул над Лукасом Васкесом и главни арбитар показао је на белу тачку у надокнади времена.

Уследили су бројни протести играча, а Ђанлуиђи Буфон је чак искључен због вероватно псовања Мајкла Оливера. Ова ситуација поделила је фудбалски свет, пошто је доста различитих мишљења у свету познатих.

Легендарни Кристијан Вијери сматра да је „судија патетичан“, док је Хосе Луис Чилаверт казао да је „фудбалска мафија избацила Јувентус“.

Габријел Батистута истакао је да не може Реалу да честита на пролазу јер како каже „да је он играч Јувентуса, био би скрхан у професионалном и спортском смислу“.

Џеферсон Фарфан сматра да је ово била „класична пљачка“, док имамо и другу страну који мисле да је пенал био чист.

Некадашњи фудбалер Реала Гути сматра да је Јувентус одиграо добар меч, али и „да је пенал био чист и да је Роналдова зрелост водила Реал до победе“. Рио Фердинанд није прокоментарисао пенал, већ невероватног Роналда „за којег реч притисак не постоји“.