СНП: Путин помирио „црвене“ и „беле“, добро је што је Србија помирила четнике и партизане
- 18:25 14.05.2015.
- 19 коментара
- Штампај
СТАВЉЕНА ТАЧКА НА ИДЕОЛОШКЕ ПОДЕЛЕ
СА КОЈИМА ЈЕ БИО НЕМОГУЋ И УСПЕШАН РАЗВОЈ
- Сигурно је да ће ова одлука веома заболети нову чланицу ЕУ, Хрватску, која је највише инсистирала на поделама између партизана и четника, желећи тиме да направи лажну симетрију између српског четничког покрета и злочиначког усташког покрета у НДХ
РЕХАБИЛИТАЦИЈОМ генерала Драгољуба Михаиловића учињен је најкрупнији корак ка историјском помирењу српског народа које је услов за економски и политички просперитет Србије - став је Српске народне партије (СНП) поводом одлуке правосудних органа да се рехабилитује командант Југословенске краљевске војске у отаџбини. Овом одлуком стављена је тачка на бесмислене идеолошке поделе унутар српског народа, које су правили они који не желе да српски народ буде сложан.
Сигурно је да ће ова одлука веома заболети нову чланицу ЕУ, Хрватску, која је највише инсистирала на поделама између партизана и четника, желећи тиме да направи лажну симетрију између српског четничког покрета и злочиначког усташког покрета у НДХ.
Права истина је, а то је овом одлуком и потврђено, да је Србија била једина земља у овом делу Европе која је имала два антифаштистичка покрета - равногорски и партизански, док су све земље у нашем окружењу, а посебно Хрватска, која је слала своје дивизије на Стаљинград и починила незапамћени геноцид у Јасеновцу, биле на страни Хитлерове Немачке. То је чињеница којом српски народ треба да се поноси.
Русија је кренула напред тек када је Владимир Путин помирио „црвене” и „беле” Русе. Тако и Србија може да крене напред тек када се помире партизани и четници.
Данашњом одлуком о рехабилитацији Драже Михаиловића уклоњена је и последња препрека на путу националног помирења српског народа.
(саопштење Српске народне партије)
Додај коментар