СНП: Имовина Србије на КиМ вреди 400 милијарди евра – не дајмо своје!
- 15:39 27.06.2015.
- 14 коментара
- Штампај
ПОПОВИЋ: СРБИЈА ЈЕ У ПОКРАЈИНУ УЛОЖИЛА 17 МИЛИЈАРДИ $ И ОТПЛАТИЛА 548 МИЛИОНА „ПРИШТИНСКОГ КРЕДИТА”
- „Данас се Косовски бој – нагласио је председник СНП Немад ПОПОВИЋ - води пре свега за заштиту суверенитета и територијалног интегритета КиМ, али се води и за „Трепчу”, Брезовицу, „Газиводе”, за путну и железничку инфраструктуру, за сваку фабрику коју је на КиМ изградила Србија”
СРПСКА народна партија (СНП) покренула је овог викенда акцију „Не дајмо оно што је наше”, како би указала на питање власништва Србије над имовином на КиМ, а председеник те странке Ненад Поповић поручио је да је сва имовина коју је држава градила и створила на Косову власништво Србије и њених компанија.
„Данас се Косовски бој води пре свега за заштиту суверенитета и територијалног интегритета КиМ, али се води и за „Трепчу”, Брезовицу, „Газиводе”, за путну и железничку инфраструктуру, за сваку фабрику коју је на КиМ изградила Србија”, поручио је Поповић новинарима.
Он је навео да је 60 одсто земљишта на КиМ у власништву Србије, као и да је Србија уложила 17 милијарди долара у покрајину у протеклих пет деценија.
„Милијарду евра косовског дуга страним повериоцима преузела је Србија на себе и до сада отплатила 548 милиона евра за конкретну имовину на КиМ”, истакао је Поповић и додао да је процењена имовина Србије на КиМ већа од 400 милијарди евра.
Додао је и да се 15 милијарди тона лигнита налази на Косову, као и 51 милион тона олова и цинка.
„Свуда у свету су својина и власништво универзални принцип, врхунска категорија која је неприкосновена. Тако треба да буде и на Косову. Мора да се зна да је сва имовина коју је држава градила и створила, власништво Србије и њених компанија”, рекао је Поповић.
Према његовим речима, држава треба да помогне грађанима који живе на Косову, настави интезнивно да инвестира на КиМ, као и да они који раде у покрајини треба да имају веће плате „онако као што се ради на југу Италије и као што Израел помаже онима који живе у трусним подручјима”.
„Морамо све да учинимо како би људи остали на КиМ, а остаће и доћи ће нови и млади ако буду имали посао. Запошљавајне и радна места то је основа за останак Срба на КиМ”, закључио је Поповић.
(Танјуг)
Додај коментар