ВУЧИЋ: Без ових мера српска држава не би могла да опстане

ВИЦЕПРЕМИЈЕР ЖИВИ У УВЕРЕЊУ ДА ЋЕ И КРИТИЧАРИ ВЛАДЕ

БИТИ МНОГО ЗАДОВОЉНИЈИ ВЕЋ 2015.

  • Изговорио и да није желео да Дачићева и његова влада настави да се понаша неодговорно и неозбиљно као претходне, и да је огорчен на политичаре који су у ранијем периоду водили државу
  • Преговоре са ММФ-ом Вучић је окарактерисао као тешке, нагласивши да ниједан тренутак тих разговора није био пријатан и да је он после тих преговора остао болестан у својој. А онда - да би хипнотисао Србију - додао да „ни делегација Фонда није одатле изашла здравија“
  • Обраћајући се премијеру и министрима, рекао је да тачка 8. дневног реда седнице Владе, која се односи на планирана путовања у иностранство, „неће проћи, таман нико више не путовао“. Рекавши да „сваки други дан неко путује у Литванију“, додао је да се стиче утисак као да запослени у МУП стално негде путују па се стиче утисак да сви раде у Министарству спољних послова
  • Тврдњом да је његов министар-љубимац (Лазар Крстић) нанео више удараца влади него што јој је нането за годину дана - покушао је да додатно хипнотише Србију
  • Најавио да ће покренути и питање службених аутомобила, којих, како је рекао, има више од 50.000, а нико не зна колико кошта њихово одржавање, нити за шта се све користе
  • ФАКТИ: Дакле: Вучић отворено тврди да Србија без њега, његове странке, Дачића и Крстића - не може ни да се развија ни да опстане. А то - преведено са српског на политички српски - значи: држава - то сам ја, а ови које помињем и имам у виду - у мери у којој од мене и СНС зависе или за нас имају употребну вредност

        ВИЦЕПРЕМИЈЕР Александар Вучић је изјавио да без економских мера Србија не би могла да опстане, а да ће они који те мере критикују бити задовољнији 2015. године када се покаже да оне дају резултате и да Србија иде напред.

        „Нама је спас економије најважнији, ово су мере за спас економије, а од 2015. кад се буде показало да смо успели да направимо много бољи резултат и да је Србија суштински кренула напред, сигуран сам да ће многи којима ове мере не звуче лепо бити далеко задовољнији“, рекао је Вучић.

        Вицепремијер је нагласио да очекује да мере које је представио министар финансија Лазар Крстић подрже сви министри у влади, а политичке противнике позвао да се понашају одговорно према ономе што ће, како је указао, цео стучни свет да поздрави.

        Вучић је најавио и да ће те мере подржати Међународни монетерни фонд и да је, захваљући њима и одговорности коју је Влада Србије показала спемношћу да те мере спроведе, ММФ понудио Србији оно што се земљама попут наше не нуди - подршку под најповољнијим финансијским условима.

        „Потребна нам је подршка народа, изашли смо пред народ, ништа нисмо крили... Знао сам да ће то изазвати и протесте и негодовања, али ми морамо да направимо пристојну и модерну, уређену земљу, а не да отимамо од државе оно што није нико ни зарадио, јер тиме отимамо будућност наше деце“, рекао је Вучић.

        Он је још једном нагласио да су мере важне за спас економије, останак и опстанак Србије и да другачије српска држава не би могла да опстане.

        Вучић је рекао да није желео да ова влада настави да се понаша неодговорно и неозбиљно као претходне, и да је огорчен на политичаре који су у ранијем периоду на рај начин водили државу.

        Према његовим речима, невероватно је да држава, као послодавац, нема податке о броју запослних и што ће се та цифра знати тек за неколико дана, али ће се рачун понеднети народу и он ће знати колико, шта и на који начин плаћа.

        Вучић је рекао и да се апсолутно слаже са свиме што је министар Лазар Крстић рекао, да он то није учинио политички вешто и да је нанео више удараца влади него што јој је нането за годину дана, али да те ствари морају да се спроведу.

        „Лазар Крстић није члан ни једне стране и неће ни бити, али сам поносан јер је за кратко време предочио тешке мере. Он се борио да се смање плата веће од 40.000 и 50.000 динара, знајући у како тешким околностима живимо. Мислио је и да треба да се узме од пензија, али то нисмо могли да поднесемо“, рекао је Вучић, нагласивши да пензионери увођење нових мера неће платити ни један једини динар, да они иначе тешко живе, те да су своје пензије зарадили.

        С друге стране, нагласио је, смањење плата је неопходно јер су сви трошили много више него што су зарадили.

        Разговоре са ММФ-ом Вучић је окарактерисао као тешке, при чему ниједан тренутак тих разговора није био пријатан, рекао је и да је он остао болестан у својој канцеларији, као што ни делегација Фонда није одатле изашла здравија.

        „Они ће наше мере недвосмислено подржати, као што очекујем да ће их подржати и Фисклани савет, који ни једне до сада није подржао, испоставило се с правом“, казао је Вучић.

        Поручио је онима који мисле да је могло другачије да то и кажу, али је подсетио да је приликом састављања мера разговорао са многим стручњацима и да су различити сценарији испистани, али да се испоставило да су сви други волунтаристички и недовољно озбиљни.

        „Наш посао је да будемо одговорни, у складу са интересима земље, да бринемо о будућности - хоћемо здраве рефомре, здраву економију и међународну подшку за наше реформе“, закључио је Вучић.

        Вучић је, обраћајући се премијеру и министрима, рекао да тачка 8. дневног реда седнице Владе, која се односи на планирана путовања у иностранство, „неће проћи, таман нико више не путовао“. Он је приметио да се стиче утисак као да су запослени у МУП заправо „сви у Министарству спољних послова“, јер стално негде путују.

        Вучић је указао да испада да „сваки други дан неко иде у Литванију“, а на опаску премијера Ивице Дачић да та земља председава ЕУ, рекао је да прихвата да је погрешио, али и додао:

        „Шалу на страну, овако се више не може путовати“.

        Према његовим речима, није јасно зашто се и због чега троши велики новац на таква путовања.

        „То више неће бити могуће“, закључио је вицепремијер.

        Он је рекао и да ће већ на данашњој седници владе покренути и питање службених аутомобила, којих, како је рекао, има више од 50.000, а нико не зна колико кошта њихово одржавање, нити за шта се све користе.

        (Тањуг)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари