ПОЛИТИКА: Никола Шаиновић се до краја августа из затвора у Шведској враћа у Србију

ИЗДРЖАО ДВЕ ТРЕЋИНЕ КАЗНЕ, АДВОКАТИ У ЗАХТЕВУ ЗА ОСЛОБАЂАЊЕ НАПИСАЛИ И ДА ИМА ДИЈАБЕТЕС

Никола Шаиновић

         БИВШИ потпредседник Владе СР Југославије Никола Шаиновић требало би да се до краја августа врати у Србију из затвора у Шведској, јер је одслужио две трећине казне од 18 година због ратних злочина, сазнаје дневни лист „Политика”.

         Браниоци Шаиновића упутили су у јуну захтев да њихов клијент буде пуштен на превремену слободу 26. августа, наводи тај лист у издању од суботе.

         Један од најближих сарадника бившег председника СР Југославије Слободана Милошевића осуђен је у Хашком трибуналу за учешће у удруженом злочиначком подухвату са циљем етничког чишћења Косова од Албанаца 1999. године.

         Шаиновић се предао суду 2002. године, а првостепеном пресудом осуђен је на 22 године затвора. Жалбено веће му је у јануару 2014. смањило казну на 18 година.

         Одбрана је у захтеву за његово пуштање навела да некадашњи функционер сада има 66 година, да болује од дијабетеса и глаукома, да је пензионер и да ће на слободи живети од пензије са женом и два сина.

         (Бета)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари

garavi's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Anonymous's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Anonymous's picture
Anonymous (није потврђен)

  • +0
Voting is closed.

Додај коментар