Зашто разбијачи две Југославије и ДЗ Србије и Црне Горе праве франкенштајна Г6+1?

ДА ЛИ ЈЕ СВЕ ВИШЕ УПЕРЕНО ПРОТИВ СРБИЈЕ ИЛИ ПРОТИВ РУСИЈЕ

И ЊЕНИХ ИНТЕРЕСА НА БАЛКАНУ?

        РАЗБИЈАЧИ обе последње Југославије и Државне заједнице Србија и Црна Гора - поново јашу на метли.

        Смислили су - и формално лансирали преко Подгорице - међудржавно приближавање тзв. Западног Балкана са Албанијом и Косовом.

        У форми некакве Западнобалканске шесторке - Албаније, БиХ, Црне Горе, Косова, Македоније и Србије. Са формулом Г6+1 (Хрватска би имала статус посматрача), али са амбицијом да тај франкенштајн има заједничку полицију и парламентарну скупштину.

        Сазнало се да је то резултат договора министара иностраних послова држава региона са високим комесаром ЕУ за проширење Штефаном Филеом и генералним секретаром Савета за регионалну сарадњу Гораном Свилановићем. А прокламовани циљ иницијативе је да регион Западног Балкана, кроз међусобну сарадњу, у потпуности буде интегрисан у ЕУ.

        Шта се иза овог туђег брда ваља?

        Коме - и за шта - треба оваква скаламерија и није ли само њено формирање уперено против српских интереса и Србије?

        Јесу ли евро-НАТО-фанатици београдског режима у ову воду добровољно загазили или одрађују вазалне обавезе?

        Да ли је све више уперено против Србије или против Русије и њених интереса на Балкану?

Модест КОЛЕРОВ, руски историчар, главни уредник московске информативне агенције Рекс

Стожер пројекта је Велика Албанија, а први циљ - уништавање Србије

  • Циљ пројекта је такође: да се Велика Албанија - са својом демографском и наркотичком експанзијом - не пусти у ЕУ, али да јој се омогући да једе своје суседе
  • Јасно је да је то бесмислени, конфликтни и окупациони пројеката. За његово остваеривање ни САД ни Турска - ова друга, поготово - немају довољно слободних ресурса

        СВЕ је то потребно само онима који су уништили бившу Југославију, а потом и државну заједницу Србије и Црне Горе. У суштини - онима који сада раде на уништавању Србије        

        Стожер пројекта је Велика Албанија, а фактички „извршни продуцент“ - Хрватска.             

        Црној Гори је намењена само улога „унутрашњег џелата“ Србије.

        Циљ пројекта је такође:  да се Велика Албанија - са својом демографском и наркотичком експанзијом - не пусти у ЕУ, али да јој се омогући да једе своје суседе.   

        Јасно је да је то бесмислени, конфликтни и окупациони пројеката. За његово остваеривање ни САД ни Турска - ова друга, поготово - немају довољно слободних ресурса. Зато ће и имати чисто полицијски карактер, приближно онакац какаве је господин Лајчак успоставио у БиХ.

        А може све то служити као рампа Русији и њеним интересима на Балкану?            

        Сматрам да то, упркос свему, ни на који начин не дотиче интересе Русије.

Владислав ЈОВАНОВИЋ, шеф дипломатије СРЈ

Вежбаоница у којој ће Србију припремати за улазак у НАТО

  • НАТО преко локалних држава-клијената гледа како да улови Србију да прво малим, а после конкретним великим корацима уђе у алијансу
  • Сигурно је да је главни циљ целог пројекта да се Русија безбедносно, а после и економски потисне са Балкана. Ово је битка (Запада) за Србију и треба је што пре извући из блискости са Русијом и увући је у НАТО

        ЗЕМЉЕ које се помињу или су у НАТО или пред уласком у тај савез. ЕУ и несрећни Свилановић се помињу као застор, а иницијатори су сигурно САД - односно НАТО.

        Предлог је вежбаоница која треба да припреми Србију за улазак у НАТО. Али, Србија је прогласила војну независност и не би смела да склизне у ову интеграцију у НАТО. Парламентарна скупштина НАТО сигнализира да управо тај савез стоји иза пројекта.

        НАТО преко локалних држава-клијената гледа како да улови Србију да прво малим, а после конкретним великим корацима уђе у алијансу.

        Помиње се и Косово, али као посебна целина. Бриселски споразум је дао право Косову да се појављује у регионалним окупљањима, међутим ово није регионално повезивање, већ платформа да се цео регион катапултира у НАТО.

        И Србија и Црна Гора (јер је етнички и историјски блиска Србији) морају бити јако обазриве. Међутим, није охрабрујуће што је тамо и Свилановић, јер се он увек бавио угуравањем Србије у евроатлантске структуре.

        Сигурно је да је главни циљ целог пројекта да се Русија безбедносно, а после и економски потисне са Балкана. Ово је битка (Запада) за Србију и треба је што пре извући из блискости са Русијом и увући је у НАТО.

        Тај циљ Запад никада неће напустити, може бити само успораван или одлаган, јер цео Балкан мора и географски и стратегијски да буде интегрисан у западне организације. Цео процес служи елиминисању присуства Русије на Балкану у склопу стратегијског померања западних организација ближе руским границама.

        Сигурно да се Русија томе неће радовати, а да ли ће дискретно да нас подсети на Устав или подршку коју нам пружа - не могу рећи, али вероватно ће некако деловати. 

Борис АЛЕКСИЋ, Источна алтернатива

Праве сигурну кућу за злочиначки НАТО пакт и базу за његов поход на Исток 

  • Сама идеја не представља ништа ново јер је и бивша Југославија замишљена као пројекат слабљења и распарчавања Србије ради сузбијања руског утицаја на Балкану
  • Прави креатори идеје  седе на Западу, а око ње окупљају марионетске владе у региону, укључујући и ову која је у Београду. Стратешка сарадња Србије са Русијом је једина шанса која може спречити пад Балкана у руке великоалбанских криминалаца и терориста

        ИНИЦИЈАТИВУ јесте формално покренула Подгорица, али њени прави креатори седе на Западу. Цео пројекат је замишљен да би се Балкан у потпуности ставио под контролу Вашингтона и Брисела, те да би постао сигурна кућа за злочиначки НАТО пакт и база за његов поход на Исток.

        Ова идеја не представља ништа ново, јер је и бивша Југославија замишљена као пројекат слабљења и распарчавања Србије ради сузбијања руског утицаја на Балкану.

        Академик Екмечић је потпуно разјаснио замисли британског историчара Ситона Вотсона који је пред Први светски рат бранио југословенску идеју аргументом да ће Југославија спречити стварање јаке и уједињене српске државе и тријумф Истока над Западом.

        Са реализацијом истог пројекта западне силе су наставиле у време Јосипа Броза који је предано разбијао српску нацију и њену државу припремајући крвави распад Југославије.

        Занимљиво је, иако иницијатори то не признају, да њихова „западнобалканска шесторка“ обухвата и велику Албанију јер данас граница између окупираног Косова и Метохије и Албаније не постоји. Може се слободно закључити да је Запад у време Ситона Вотсона рачунао на тијумф католика док данас рачуна на успех великоалбанца и њихове наркомафије.

        Идеја саопштена од стране Подгорице окупља марионетске владе у региону, укључујући и ову која је у Београду.

        Стратешка сарадња Србије са Русијом је једина шанса која може спречити пад Балкана у руке великоалбанских криминалаца и терориста.

Небојша МАЛИЋ, политички аналитичар и историчар

Жури ли се Црној Гори у велику Албанију?

  • Ово мора да је aмеричка идеја. Тешко да би пала на памет онима који су годинама копали да се одвоје од Срба, па силују историју, језик и логику како би свој идентитет одвојили од српског
  • Зашто сад хоће да обнове некакву Југославију баш они који су је рушили? Можда зато што су им „ЕУропске интеграције“ испале рачун без крчмара, што не могу сами, па би опет да узјашу Србију

        ЈОШ увек мислим да је ово пародија, толико је апсурдно.

        Разумем кад, рецимо, Аљбин Курти предлаже државоидну заједницу Албаније и „Косовије“, али Црногорци? Жури им се у Велику Албанију, ваљда.

        Да будем сасвим фер, Црна Гора је колонија, потпуно зависна од америчког буџета и њихови гаулајтери су исто онолико теледириговани као београдски.

        Ово мора да је aмеричка идеја. Тешко да би пала на памет онима који су годинама копали да се одвоје од Срба, па силују историју, језик и логику како би свој идентитет одвојили од српског.

        Зашто сад хоће да обнове некакву Југославију баш они који су је рушили? Можда зато што су им „ЕУропске интеграције“ испале рачун без крчмара, што не могу сами, па би опет да узјашу Србију. 

        Ово би било прихватљиво само суманутим мазохистима - што је, нажалост, опис који одговара Државном Дну у Београду.

Милош КНЕЖЕВИЋ, уредник часописа „Национални интерес“

Подсећа на Стаљинову идеју Балканије где се Југославији придруживала Албанија

  • У етно-националном смислу, ово је јужнословенско-албанска безбедносна организација уоквирена структурама безбедоносног система ЕУ, изнад којег је НАТО
  • Русија је изградњом Јужног тока и појачаним економским улагањем све снажнији играч на Балкану, а ова безбедносна структура би требало да парира управо том Руском ојачаном присуству у Црној Гори, Србији и БиХ

        СУШТИНА ове иницијативе је да земље бивше Југославије, западног Балкана, постану чланице НАТО алијансе пре него што постану чланице ЕУ.

        Ова безбедоносна структура би тако могла да прерасте у директно чланство у НАТО пре него што иједна од ових земаља уђе у ЕУ. Реч је о томе да спајају чланства у овој организациј и чланства у НАТО.

        Овде, наиме, геополитички интерес доминира над геоекономским интересом!

        Тако чланство у НАТО пакту добија замаскирану форму бриге о безбедности, а реч је о стратешкој игри на Балкану између Америке и ЕУ са једне, и Русије са друге стране.

        Русија је изградњом Јужног тока и појачаним економским улагањем све снажнији играч на Балкану, а ова безбедносна структура би требало да парира управо том Руском ојачаном присуству у Црној Гори, Србији и БиХ.

        То што су Црногорци иницијатори - не чуди. Јер, политичке елите одлазе из земље, а враћају се у њих као заговорници наднационалне политике.

        У кулоарима ЕУ се говори да чланство у НАТО није услов за улазак у ЕУ, али НАТО је итекако заинтресован да привуче земље бивше Југославије и албанске творевине.

        Ова идеја подсећа на Стаљинову идеју Балканије где се Југославији придруживала Албанија. У етно-националном смислу, ово је јужнословенско-албанска безбедносна организација уоквирена структурама безбедоносног система ЕУ, изнад којег је НАТО.

        Дакле, ово је улажење у војну алијансу пре улажења у ЕУ, а оно-кад и ако буде.

        Диана Милошевић

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари