Вучићеви тврде да је 49 одсто Србије за ЕУ која нас је управо жигосала „Сребреницом“

ВЛАСТ ПОНОВО ХВАЛИ САМУ СЕБЕ - СВОЈОЈ ОДИ ОПЕТ ОБУКЛА ХАЉИНУ „ИСТРАЖИВАЊА“

  • Владина Канцеларија за европске интеграције саопштила: „Испитаници“ кажу да би чланство у ЕУ за 37 одсто њих била добра ствар, 29 одсто грађана сматра да је то лоше, а 34 одсто мисли да то није ни добра ни лоша ствар

        У СРБИЈИ би 49 одсто грађана подржало учлањење у Србије у ЕУ на референдуму о томе, што је раст од пет одсто у односу на претходно истраживање у децембру, саопштила је данас Канцеларија за европске интеграције Владе Србије.

        У саопштењу Канцеларије наводи се да би, ако би сутра био одржан референдум с питањем „Да ли подржавате учлањење Србије у ЕУ?“, 49 одсто грађана гласало за, 28 одсто против, 17 одсто не би гласало уопште, док шест одсто не зна шта би одговорило.

        Истиче се да је број оних који подржавају учлањење Србије у ЕУ већи за пет одсто у односу на истраживање спроведено средином децембра прошле године, када се 44 одсто грађана изјаснило да би подржало чланство.

        Према истраживању из децембра 2014, 25 одсто грађана је рекло да би се на референдуму изјаснило против чланства у ЕУ, 21 одсто да не би гласало, а 10 одсто да не зна шта би одговорило.

        Подршка грађана реформама је, као и претходних година, веома висока а знатан број грађана подржава дијалог Београда и Приштине о нормализацији односа, показало је истраживање јавног мњења „Европска оријентација грађана Србије“.

        У саопштењу се истиче да највећи проценат грађана, 66 одсто, сматра да би проблеме Београда и Приштине требало решавати независно од тога да ли то тражи ЕУ, односно да две трећине испитаника подржава опредељеност Владе Србије за наставак дијалога између Београда и Приштине и спремност да се дијалогом дође до одрживих решења.

        Према истраживању које је средином јуна спровела Канцеларија за европске интеграције по стандардима европског истраживања Евробарометар, 71 одсто сматра да би реформе неопходне за улазак Србије у ЕУ требало спроводити и мимо тога, због добробити грађана и бољег уређења земље, наводи се у саопштењу.

        Борбу против корупције и реформу правосуђа 20 одсто грађана сврстава међу најзначајније реформе које највише утичу на њихов свакодневни живот, а затим реформу здравственог система са 13 одсто.

        Следе реформа образовног система (осам одсто), пољопривреде, боља заштита људских права и заштита потрошача (по седам одсто), показало је истраживање у коме је учествовало 1.012 испитаника старијих од 18 година.

        Испитаници кажу да би чланство у ЕУ за 37 одсто њих била добра ствар, 29 одсто грађана сматра да је то лоше, а 34 одсто мисли да то није ни добра ни лоша ствар.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари