Вучићева саветница: Зар је у реду да о медијима у Србији не каже ништа онај кога нападјму?

СУЗАНА ВАСИЉЊЕВИЋ ОСПОРИЛА АРГУМЕНТАЦИЈУ И НАВОДЕ НУНС-а

  • ВАСИЉЕВИЋ: „Чега се то НУНС плаши и о којим законским и уставним овлашћењима говоре? Да ли се позивају на исти онај Устав по коме су 15. јуна 2011. позвали тадашњег председник Србије да отвори Скупштину Европске федерације новинара и да говори о медијским слободама и њиховом кршењу?”

          САВЕТНИЦА председника Србије Сузана Васиљевић одбацила је објашњење Независног удружења новинара Србије (НУНС) о одабиру саговорника делегације Европске федерације новинара (ЕФЈ) која долази у посету Београду, и оценила да изостављање састанка са председником Србије Александром Вучићем није противзаконито, али...
          „Није противзаконито, а културно је и одговорно састати се са човеком који је на мети њихових скоро свакодневних напада, који је случајно и председник државе у коју су позвали ЕФЈ”, рекла је Васиљевић.

          НУНС је раније указао да је ЕФЈ, планирајући посету и састанке са представницима државних институција имао у виду њихова уставна и законска овлашћења, и да је зато позив за разговоре упућен премијеру, министру за културу и информисање, министру правосуђа и министру полиције.

          Реч је о представницима владе, односно извршне власти у чијој су непосредној ингеренцији кључна питања слободе медија и безбедности новинара и других медијских радника у Србији, навео је НУНС.

         „Чега се то НУНС плаши и о којим законским и уставним овлашћењима говоре? Да ли се позивају на исти онај Устав по коме су 15. јуна 2011. позвали тадашњег председник Србије да отвори Скупштину Европске федерације новинара и да говори о медијским слободама и њиховом кршењу?”, запитала је Васиљевић.

          Васиљевић, која је у саопштењу НУНС ословила са “драге колеге”, запитала и да ли се то “променио Устав или председник?”

          “Није противзаконито, а културно је и одговорно састати се са човеком који је на мети њихових скоро свакодневних напада, а који је и случајно председник државе у коју су позвали ЕФЈ”, навела је она.

          Према њеним речима, уколико је намера НУНС-а да ЕФЈ заиста утврди чињенично стање у Србији, основни ред је да чују и другу страну.

          Васиљевић је напоменула да је друго питање да ли НУНС жели да се чује друга страна и да ли уопште жели да представницима ЕФЈ покаже да у Србији постоји и друго мишљење.

          “Нисам сигурна да наше драге колеге из НУНС-а читају своја свакодневна саопштења”, навела је Васиљевић која је у свом саопштењу навела неколико наслова из раније саопштења НУНС-а.

          У писму које је јуче Васиљевићева доставила председнику ЕФЈ Могенсу Блихеру Бјерегорду изражава се протест што та организације није затражила састанак с Вучићем током посете Београду поводом стања медијских слобода у Србији.

          Уз објашњење о избору саговорника, НУНС је у саопштењу навео и да је право председника Србије да тражи састанак са представницима међународних организација које брину о медијским слободама, али то никако не треба да буде повод за напад на новинарско удружење и ЕФЈ.
          Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари