Вучић наводно пет пута популарнији од Дачића

ТОМИСЛАВА НИКОЛИЋА - ПРЕМА НАЈНОВИЈОЈ „СТРАТЕШКОЈ АНКЕТИ“

- ПОДРЖАВА ИСТИ ПРОЦЕНАТ ПОДАНИКА КАО И ЧЕДУ ЈОВАНОВИЋА

  • Према истој стратешкој сондажи: рејтинг СНС досеже 45 одсто, а цензус би прешли још само - ДС, СПС, ДС С и ЛДП
  • ФАКТИ: Ево нама опет истраживања које је - иако и „стратешко“ и „објективно“ - увек некако повољно за власт. Ипсос очекује да му се верује, а истовремено тврди да је ДС на 13 одсто подршке, а њен лидер Драган Ђилас - на нули! Па како је то могуће, поготово ако је Ђиласов конкурент Борис Тадић на - једва два одсто?!

           РЕЗУЛТАТИ последњег истраживања јавног мњења о рејтингу странака и популарности политичара показују да би цензус, поред СНС која би домашила чак 45 одсто, прешли још ДС, СПС, ДС С и ЛДП, а највеће поверење бирачи имају у лидера СНС Александра Вучића.

           За СНС би гласало 45 одсто бирача, а све остале партије, за које је извесно да ће прескочити цензус, заједно би добиле 38 одсто гласова, пренеле су сутрашње „Новости“ децембарско истраживање Ипсос стратеџик маркетинга на узорку од 1.065 грађана.

           Председник СНС и први потпредседник владе Вучић ужива највеће поверење грађана и њему верује сваки четврти испитаник.

           После Вучића, коме верује 25 одсто грађана, други на листи је Ивица Дачић са пет одсто, па Томислав Николић - три, колико има и Чедомир Јовановић.

           По два одсто имају Војислав Коштуница и Борис Тадић, а један проценат - Расим Љајић, Драган Марковић Палма и Вук Јеремић. Уз име Драгана Ђиласа стоји - нула, наводе „Новости“.

           Иначе, чак 46 испитаника сматра да се ниједној политичкој личности не може веровати.

           Поред напредњака, места у парламенту добили би још ДС, са освојених 13 одсто гласова, СПС (без коалиционих партнера ЈС и ПУПС) - 11, ДС С и ЛДП - по седам одсто. Остале партије биле би испод скупштинског прага, са освојених између један и три одсто гласова.

           Према децембарској анкети Ипсоса, на парламентарне изборе би изашло 57 одсто гласача, биралишта би заобишло 29 одсто испитаних, док се 14 процената још двоуми.

           И ту су могућа „померања“, јер међу онима који сада кажу да неће гласати, осам одсто није потпуно сигурно.

           У зависности од тога коју политичку опцију подржавају, разликују се одговори грађана на питање - да ли је Србија кренула правим путем. Али, када се све сабере, резулатат је: 44 одсто сматра да је држава изабрала добар правац, а 38 одсто њих би мењало садашњи пут.

           Међу присталицама СНС је 76 одсто оних који подржавају државни курс, а међу гласачима СПС тај став заступа 58 одсто.

           Гласачи ЛДП-а (49 „за“, 22 одсто „против“) већински су за пут којим се креће држава.

           (Тањуг)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари