Скот: Сједињене Државе су последња земља на свету која би желела нестабилност у овом региону

АМЕРИЧКИ АМБАСАДОР ТВРДИ: НА ПРЕДСЕДНИЧКИМ ИЗБОРИМА У СРБИЈИ НЕЋЕМО ИМАТИ ФАВОРИТА

         АМБАСАДОР Сједињених Америчких Држава (САД) у Србији Кајл Скот изјавио је да Америка нема фаворита у председничкој трци у Србији и да ће сарађивати са оним ко буде изабран, ко год то буде био.

         Он је за данашње издање Блица рекао да је битно да предстојећи избори за председника Србије буду фер, поштени и да рефлектују жеље српског народа.

         "Ми ћемо бити спремни да сарађујемо са сваким ко буде председник", додао је Скот.

         Говорећи о тензијама у региону, он је рекао да су оне повезане са изборима и том политиком у све три државе, а нарочито Хрватској.

         Како је навео, политичари на жалост не размишљају на дуге стазе, већ чине погрешне ствари зарад инстант гласова, по цену погоршања односа односа у региону.

         "Ипак надам се да ће с новом владом у Хрватској тензијама доћи крај и да ће државе почети да сарађују на решавању заједничких проблема , уместо размењивања оптужби. Сматрам да је српска влада спремна на то", казао је Скот.

         Поводом одржавања референдума у РС, он је рекао да је поштовање Дејтонског споразума кључно за опстанак мира.

         "Референдум као такав је мање важан од чињенице да је РС одлучила да игнорише одлуку Уставног суда, институције успостављене Дејтонским споразумом, коју су обе стране у БиХ одлучиле да поштују", рекао је Скот.

         На питање какав однос има са премијером Србије Александром Вучићем, с обзиром на спекулације да он са још неким амбасадорима ради против њега и Владе Србије, Скот је рекао да су спекулације да неко ради против стабилности Србије апсурдне, непрофесионалне и потпуно непоткрепљене чињеницама.

         "Ми смо последња земља на свету која би желела нестабилност у овом региону. Моји односи са премијером су добри, позитивни и професионални. У честом смо контакту", рекао је Скот.

         Он је казао и да су односи Србије и САД добри и да постају бољи како на међувладином тако и на пословном нивоу.

         (Бета)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари