Радници Гоше настављају штрајк и најављују његову радикализацију

СУТРА ЋЕ ПРЕД УПРАВНУ ИЗВЕСТИ ВИЉУШКАРЕ - ДА У ЊУ НИКО НЕ МОЖЕ ДА УЂЕ

  • Представници радника Гоше  и Министарства привреде договорили су јуче да држава репрограмира дугове фондовима и да помогне тој фабрици да обезбеди послове са железаром у Смедереву, а преко компаније Југоимпорт СДПР са Ираном

        РАДНИЦИ фабрике Гоша из Смедеревске Паланке одлучили су да наставе штрајк и најавили радикализацију, изјавио је данас председник Штрајкачког одбора Милан Вујичић.

        Он је агенцији Бета рекао и да ће радници сутра извести виљушкаре испред Управне зграде, како нико не би могао да уђе у круг фабрике и додао ће наредне недеље размотрити да ли ће наставити и штрајк глађу.

        Вујичић је рекао да није било договора између радника и директора Милутина Шћепановића о исплати новаца радницима.

        „Директор је изашао пред раднике и рекао да нема новца и да морамо да почнемо да радимо“, рекао је Вујичић и додао да радници најпре траже да им се исплати део заосталих дуговања, па ће се вратити у фабрику.

        Према његовим речима, представници железаре из Смедерева која је у власништву кинеског Хестила били су данас у Гоши, али није постигнут коначан договор о продаји вагона.

        „Они ће наредних дана известити Гошу да ли и желе да купе вагоне“, рекао је он.

        Радници Гоше су већ готово четири месеца у штрајку.

        Производња је обустављена због неисплаћених зарада од 2014. године, неповезаног радног стажа и неоверених здравствених књижица.

        Гоша запошљава 358 људи и била је у власништву словачке фирме ЖОС која је продала кипарској компанији Лиснарт за 4,2 милиона евра.

        Представници радника Гоше и Министарства привреде договорили су јуче да држава репрограмира дугове фондовима и да помогне тој фабрици да обезбеди послове са железаром у Смедереву, а преко компаније Југоимпорт СДПР са Ираном.

        Министар привреде Горан Кнежевић рекао је јуче да је држава је спремна да направи репрограм дугова према Фонду за развој и Пореској управи, али тек када Гоша почне да ради, када се радници врате на посао и када фабрика буде могла да гарантује испоруку добављачима.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари