Мишковићу траже 12 милиона евра кауције, шест пута више него Звездану Терзићу

ПОД ТИМ УСЛОВОМ БИ СЕ БРАНИО СА СЛОБОДЕ, АЛИ БИ МОРАО ДА СЕ ЈАВЉА ПОЛИЦИЈИ СВАКОГ ПРВОГ РАДНОГ ДАНА У МЕСЕЦУ

  • Тражена сума (у динарској противвредности) је јемство да ће се одазивати свим позивима суда - наводи се у саопштењу Специјалног суда у Београду

           СПЕЦИЈАЛНИ суд у Београду одлучио је данас да власник Делта холдинга Мирослав Мишковић може да буде пуштен из притвора ако положи суду јемство од 12.000.000 евра у динарској против вредности.

           Мишковић је у притвору од хапшења 12. децембра прошле године.

           Он ће бити пуштен да се брани са слободе након што суду пружи доказе да је положио 12 милиона евра за јемство да ће се одазивати свим позивима суда, наводи се у саопштењу Специјалног суда.

           То је највиши икад одређен износ за јемство у српском правосуђу, чак 12 пута виши него што је уплатио досадашњи рекордер некадашњи председник ФСС Звездан Терзић од милион евра.

           Мишковићу је такође, одлуком суда одређена мера забране напуштања боравишта уз обавезу јављања Полицијској управи за град Београд - ПС Савски Венац, сваког првог радног дана у месецу, уз привремено одузимање пасоша.

           Против овог решења Специјалног суда, Мишковић и тужилаштво за организвани криминал имају право да уложе жалбу Апелационом суду, али жалба не задржава извршење решења.

           То значи да ако Мишковић уплати утврђени износ јемства може да се нађе на слободи и пре одлуке Аплеациног суда о евентуалној жалби тужилаштва.

           Осим Мишковића, у притвору у овом предмету је још само власник Нибенс групе Мило Ђурашковић. Мишковићев син Марко је у кућном притвору од априла, док се остали оптужени бране са слободе.

           После шест месеци истраге, тужилаштво је подигло оптужницу против њих тројице и још осам осумњичених за незаконито извлачење и присвајање финансијских средстава и имовине из више предузећа за путеве у периоду од 2005. до 2010. године.

           Тужилаштво сумња да су на тај начин оштетили путарска предузећа за 16,95 милијарди динара, а буџет Србије за 472 милиона динара.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари