ЉАЈИЋ: За Телеком стигло шест понуда, француска фирма Лазард ће их изанализирати

НЕ КРИЈЕ ДА ЋЕ У ТЕЛЕКОМУ ПОСЛЕ ПРОДАЈЕ БИТИ ОТПУШТАЊА,

АЛИ УЗ - НАЈВЕЋЕ ОТПРЕМНИНЕ

Расим Љајић

  • „Једна опција јесте да ниједна понуда не буде задовољајућа и ми у том случају нећемо продати Телеком, евентуално ћемо затражити да се доставе ревидиране понуде. Друга варијанта подразумева да одаберемо најбољег понуђача и да онда наставимо разговоре са њим у наредних 30 или 40 дана“

        МИНИСТАР за телекомуникације Србије Расим Љајић изјавио је данас да је стигло шест понуда за приватизацију Телекома Србије.

       „Ми смо презадовољни таквим интересовањем. Пре четири године, када смо покушали да продамо Телеком, била је само једна понуда и она није била задовољавајућа, недавно су Словенци покушали да продају свој Телеком и био је само један понудјач, па је и он одустао“, рекао је Љајић за Радио-телевизију Војводине (РТВ).

        Он је додао да ће у наредних 14 дана приватизациони саветник за Телеком, француска фирма Лазард, анализирати понуде и видети да ли су у њима испуњени услови тендера.

        Љајић је навео да не може да каже ко је доставио понуде за куповину већинског удела у Телекому.

       „Не могу да говорим о било ком понуђачу. Уредба и став приватизационог саветника је да не излазимо са именима или било којом врстом спекулације око цене, како бисмо добили што квалитетнију понуду и појачали конкуренцију“, рекао је Љајић.

        Он је навео да ће приватизациони саветник направити ранг листу понуда, руководећи се и по цени, али и по два друга битна чиниоца социјалном и економском програму.

       „Једна опција јесте да ниједна понуда не буде задовољајућа и ми у том случају нећемо продати Телеком, евентуално ћемо затражити да се доставе ревидиране понуде. Друга варијанта подразумева да одаберемо најбољег понудјача и да онда наставимо разговоре са њим у наредних 30 или 40 дана“, казао је Љајић.

        Упитан да ли помињање социјалног програма значи да ће након приватизације у Телекому бити отпуштања, Љајић је рекао да је то неминовно.

       „Да се не лажемо, Телеком има 9.000 запослених, а са зависним фирмама у Републици Српској и Црној Гори око 13.000, док, на пример, његови конкуренти на нашем тржишту, Теленор и ВИП, имају неупоредиво мање. Нико не може да издржи тај број радника, али ће запослени у Телекому добити највеће отпремнине до сада“, рекао је Љајић.

        Према његовим речима, Телеком држи 44 одсто домаћег тржишта мобилне телефоније, али приходује мање него Теленор.

       „То је добрим делом последица и тако великог броја запослених“, оценио је Љајић.

        Он је рекао да држава не продаје Телеком „ни из хира нити из политичких разлога“, као ни због потреба буџета.

       „Све противнике приватизације питам да ли могу да кажу да ће тржиште телекомуникација за три године бити боље то нико не може да зна. Потребна су велика улагања, без нових улагања се утакмица не може издржати и ово радимо за добробит Телекома“, додао је Љајић.

        На критике синдиката да би Телеком пословао боље да из политичких разлога та компанија није куповала фирме у Црној Гори и Републици Српској, он је рекао да те две компаније праве губитке.

       „Али, оне сада ипак повећавају цену за Телеком. Сви хоће да се шире, нико неће на мало тржиште, а опстаће само регионални играчи“, оценио је Љајић.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари