Како су резолуцију примили они које је осудила да постану поданици Хашима Тачија?

СКУПШТИНСКИ ПЕЧАТ ДОБИЛА  ЗАХВАЉУЈУЋИ ГЛАСОВИМА ОНИХ

КОЈИ БИ ВЕЋИНСКИ ГЛАСАЛИ И ПРОТИВ ТОГ ДОКУМЕНТА И ПРОТИВ ЕУ

        НОВИ државни тријумвират Николић-Дачић-Вучић - као и претходне досове владе - срећу Србије тражи код њених осведочених непријатеља. А и решење за Косово и Метохију код тих истих који су избомбардовали и Србију и међународно право да би јој отели јужну покрајину и направили „велику Албанију“.

       Тријумвират Николић-Дачић-Вучић само је преузео штафету од Бориса Тадића. Пристао је да одигра „Тадића“ до краја. Чак се смешније правдајући од Б.Т.

       Тријумвират Николић-Дачић-Вучић наступа као патриотски и социјалистички ДОС-а, а патриотски је на начин Вука Драшковића и леви колико и Жарко Кораћ или Ненад Чанак. И, једини је режим на планети који распродаје властиту територију, историју и потенцијале нације и државе. Чак и део свог народа.

       Мада би - да је у њиховој улози - радио све исто,  Драган Ђилс је добро прочитао превару тријумвирата Николић-Дачић-Вучић, рекавши да су гласове на изборима тражили и добили „за рат за Косово, а сад...“.

       Шта о резолуцији - којој је тријумвират Николић-Дачић-Вучић обезбедио скупштински печат захваљујући гласовима оних који би гласали и против тог документа и против ЕУ - кажу они  које је осудила да постану поданици Хашима Тачија?

Драгиша МИЛОВИЋ, председник општине Звечан

Осванућемо у држави Косово, а за коју годину можда и у Великој Албанији

  • Нас који смо остали овде да живимо, ово само може да брине

       РАЗОЧАРАН сам оним што се јуче десило. Најважнијем државном питању смо пришли са онаквом неозбиљношћу.

       Нас који смо остали овде да живимо, ово само може да брине јер сада влада неизвесност.

       Ми смо 14 година одржавали институције државе Србије, тражили смо јачање тих институција, држали нашој влади отворена врата да се независност КиМ не затвори, али видимо да су та врата затворена и осванули смо или ћемо осванути на независном Косову, а можда за неку годину и у великој Албанији.

       Остао је горак утисак о Скупштини и понашању народних посланика, а показало се и то нејединство које нас прати кроз историју.

Момир КАСАЛОВИ​Ћ, заменик председника општине Косовска Митровица

Ово је превара, нисмо се овоме надали!

  • Милошевић је имао све полуге власти па није успео да се наметне Албанцима. Зашто би нама неко наметао косовску државу - бар тамо где смо компактни          

       ОВО је била превара Срба са КиМ!

       Ми смо подржали платформу председника, сматрајући да је то нешто ново, али ово што се сада дешава могло би се назвати - „све је исто, само њега нема“.

       И ово што је усвојено биће мртво слово на папиру, јер је власт решила да иде до краја. Не бих да паметујем и да говорим тешке речи, али, ова гарнитура је отишла корак даље у предаји Косова Шиптарима.

       Ми ћемо са наше стране учинити све што је у нашој моћи. Али, и у претходним годинама нисмо ништа могли без државе и не знам колике су нам шансе да на Косову нешто више остваримо и да се изборимо ако је Влада решила да иде до краја.

       Нисмо се овоме надали. Очекивали смо да ће победа Николића бити нешто што ће преговоре усмерити на другу страну, у позитивном смеру за нас Србе са КиМ.

       Суштина је да је ова Влада решила да иде стопама претходне и да направи корак даље. Али, шта је ту је.

       Ми ћемо урадити све што можемо, остаћемо компактни и сложни.

       Милошевић је имао све полуге власти па није успео да се наметне Албанцима. Зашто би нама неко наметао косовску државу - бар тамо где смо компактни.          

Славиша РИСТИЋ, председник општине Зубин Поток

А кад будемо морали да прихватимо да будемо држављани независног Косова...

  • О чему да преговарамо пошто се у наставку преговора постигну договори о телекомуникацијама, кад Приштини предамо и енергетски систем северног дела Косова и Метохије који је досада био независан од Приштине? О чему да преговарамо кад будемо извадили косовске личне карте - а за њих морамо да прихватимо косовско држављанство?

       ПОСЛАЛИ смо писмо председнику Републике Србије јер је било наговештено да ће његова платформа бити промењена у два најважнија принципа. Односно, да резолуција неће садржавати принцип да се не могу постизати парцијални договори јер угрожавају позицију Србије у даљим преговорима, као ни принцип да ништа није договорено док све не буде договорено.

       Међутим, очигледно је да је резолуција измењена у том најбитнијем делу и на нашу несрећу усвојено је ово друго. Резолуција је општа и не даје гаранцију да неће наставити са прихватањем техничких договора на штету Србије, и јасно је да тако на крају нећемо имати о чему ни да преговарамо.

       О чему да преговарамо пошто се у наставку преговора постигну договори о телекомуникацијама, кад Приштини предамо и енергетски систем северног дела Косова и Метохије који је досада био независан од Приштине? О чему да преговарамо кад будемо извадили косовске личне карте - а за њих морамо да прихватимо косовско држављанство?

       Мораћемо да прихватимо да будемо држављани независног Косова!

       После усвајања резолуције уопште нисмо оптимисти.

       Може власт говорити бајке, али - кад будемо прихватили држављанство државе коју не признајемо - шта ће имати даље да се разговара?

       Ако наш преговарачки тим прихвати и договори све што је супротно Уставу Србије и резолуцији 1244 СБ УН - нећемо заиста имати чему да се надамо.

       То смо хтели све хтели да спречимо кад смо послали отворено писмо председнику Србије Томиславу Николићу.

Раденко НЕДЕЉКОВИЋ, начелник Косовско-митровачког округа

Мора се наћи компромис за опстанак српских државних институција

  • И међународна заједница и Приштина морају да прихвате да институције тзв. републике Косова не могу да гарантују нашу безбедност, опстанак и развој, нити да нам омогуће бољи стандард и просперитет

       НАЈБИТНИЈЕ је да је резолуцију подржао велики број народних посланика, а видећемо колико ће уопште она моћи да се примени на самом терену. 

       Ако је државни врх предложио резолуцију и ако су се председник државе и председник Владе усагласили, очекујем да у предстојећим преговорима не добије све албанска страна, а да опет све изгубе косовски Срби.

       Ми на Косову смо јако свесни у каквој се ситуацији налазимо, као и великог притиска међународне заједнице на Београд. Без обзира на то, очекујемо да не можемо све да изгубимо.

       Конкретно: очекујемо да се створи таква атмосфера да се одрже институције Републике Србије на овом простору, јер само на тај начин можемо да останемо и опстанемо.

       И међународна заједница и Приштина морају да прихвате да институције тзв. републике Косова не могу да гарантују нашу безбедност, опстанак и развој, нити да нам омогуће бољи стандард и просперитет.

       Да ли се опстанак државних институција Србије слаже са евроинтеграцијама? И раније сам говорио да Срби са Косова не желе да буду камен спотицања кад су у питању евроинтеграције. Али, не и да ЕУ буде на нашу штету и на уштрб нас.

       Дакле, мора се наћи компромис око опстанка српских државних институција.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари