Испитајте и Развојну банку Војводине па ће се знати - „ди су наши новци“

ДСС: ИСТРАГА ЋЕ ПОКАЗАТИ КОЛИКО СУ СЕ ОБОГАТИЛИ

ОНИ КОЈИ СУ У ВОЈВОДИНИ ПОСЛЕДЊИХ 12 ГОДИНА ВРХ ВЛАСТИ

Миленко Јованов

  • Портпарол војвођанског ДСС-а Миленко Јованов: Око одлуке Уставног суда, који је прогласио неуставним поједине одредбе Закона о утврђивању надлежности АП Војводине, диже се велика прашина како би се свако указивање на корупцију у покрајинској власти могло тумачити као напад на Војводину
  • На делу је општа хистерија и свакодневно слушамо реторику из деведесетих година, односно помињање ратова, фронтова и интернационализација, а треба поставити питање „коме одговара да нас враћа у нацрњи период почетка деведесетих година“ - нагласио је Јованов

        НОВА републичка влада би требало да прочешља рад покрајинских јавних предузећа, покрајинских фондова и Развојне банке Војводине, каже Миленко Јованов из ДСС.

        Нова републичка влада показала је да је одлучна у борби с криминалом и корупцијом, а успеха у тој борби неће бити уколико се детаљно не прочешљају ова предузећа, каже портпарол покрајинског одбора ДСС.

        „Верујем да ће истрага показати колико су се обогатили они који су у Војводини последњих 12 година у самом врху власти“, казао је Јованов на конференцији за новинаре.

        Он је изразио уверење да ћемо, када то буде учињено, „аутоматски добити одговор на питање „ди су наши новци“ „и да ће се „утврдити да је новац завршио управо код оних који то питање најчешће постављају“.

        Портпарол војвођанског ДСС-а сматра да се „толика прашина диже“ око одлуке Уставног суда, који је прогласио неуставним поједине одредбе Закона о утврђивању надлежности АП Војводине, како би се свако указивање на корупцију у војвођанској власти могло тумачити као напад на Војводину.

        Покрајински одбор ДСС истрајаће на томе да се одредбе Статута АП Војводине усагласе с Уставом Србије у складу с одлуком Уставног суда, изјавио је Јованов.

        Он је замерио владајућој већини у покрајини да ништа не чини поводом усаглашавања покрајинских аката (Закона о надлежностима АП Војводине и Статута) с републичким уставом.

        „Уместо да раде на усаглашавању тих аката, на делу је општа хистерија и свакодневно слушамо реторику из деведесетих година, односно помињање ратова, фронтова и интернационализација“, рекао је Јованов и додао да треба поставити питање „коме одговара да нас враћа у нацрњи период почетка деведесеттих година“.

        Уставни суд Србије је 10. јула донео одлуку према којој поједине одредбе, односно делови одредаба укупно 20 чланова Закона о утврђивању надлежности Аутономне покрајине Војводине нису у сагласности с Уставом и покренуо процедуру за оцену уставности и законитости покрајинског Статута.

        Предлог којим се оспорава укупно 25 одредаба Закона о утврђивању надлежности АП Војводине, као и уставност и законитост већине одредаба Статута, поднело је 30 посланика Демократске странке Србије и Нове Србије децембра 2009. године.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари