ДИНКИЋ: Одмах нам треба 3.000.000.000 долара за буџетски дефицит и спољни дуг

ОПТУЖИО ЦВЕТКОВИЋА И ТАДИЋА ДА СУ ОД НАРОДА

СКРИВАЛИ ИСТИНУ О ДУБИНИ КРИЗЕ

  • Оцена немачке канцеларке Ангеле Меркел да је ситуација у Европи драматична, може се применити и на Србију, јер буџетски дефицит износи чак 7 одсто БДП, што је апсолутни негативни рекорд у српској историји
  • То није ни мало лако превазићи. У разговорима наредних дана мораће да се формулише озбиљан програм да би Уједињени региони Србије учествовали у таквој влади
  • Грађанима Србије је потребна нова влада која ће направити промене, која неће бити аутистична као претходна. Влада мора суштински да изврши фискалну консолидацију, јер нам у супротном прети велика економска експлозија. Да се овако настави, ускоро не би било пара чак ни за исплату пензија, а камо ли за нешто друго
  • УРС прихватио понуду да уђе у преговоре о влади, али то није била лака одлука. Стање је драматично - одмах нам треба три милијарде долара само да покријемо буџетски дефицит и спољни дуг. Претходна влада од народа скривала истину о дубини кризе
  • На питање како су лидери ЕПП, међу које спада и немачка канцеларка Ангела Меркел, реаговали на избор Дачића за мандатара, Млађан Динкић рекао да никог у Европи не интересује ко је у влади, већ како влада ради

           „ДАНАС сам у Бриселу обавестио колеге из Европских народних партија да је на помолу формирање нове Владе Србије у којој ће учествовати Уједињени региони Србије и од њих смо добили подршку за ту нашу одлуку“, изјавио је председник УРС Млађан Динкић који је учествовао на годишњем Самиту лидера Европских народних партија.

           Динкић каже да УРС улази у преговоре о влади свестан тешке ситуације у земљи. Према његовим речима, оцена немачке канцеларке Ангеле Меркел да је ситуација у Европи драматична, може се применити и на Србију, јер буџетски дефицит износи чак 7 одсто БДП, што је апсолутни негативни рекорд у српској историји.

           „То није ни мало лако превазићи. Ми никад нисмо одустајали од великих изазова. У разговорима наредних дана мораће да се формулише озбиљан програм да би Уједињени региони Србије учествовали у таквој влади. Грађанима Србије је потребна нова влада која ће направити промене, која неће бити аутистична као претходна и која ће водити рачуна о свим регионима и свим грађанима Србије. Влада мора суштински да изврши фискалну консолидацију, јер нам у супротном прети велика економска експлозија. Да се овако настави, ускоро не би било пара чак ни за исплату пензија, а камо ли за нешто друго, тако да то мора хитно да се санира“, рекао је Динкић и изразио наду да ће разговори довести до озбиљног програма који ће одмах кренути да се спроводи.

           На питање како су лидери ЕПП, међу које спада и немачка канцеларка Ангела Меркел, реаговали на избор Дачића за мандатара, Динкић је рекао да никог у Европи не интересује ко је у влади, већ како влада ради.

           Млађан Динкић је рекао да Демократска странка није била спремна да призна грешке које је чинила у претходном периоду и да се љутила на добронамерне критике које су долазиле од представника УРС.

           „Управо због тога, они суштински нису желели да буду у истој влади са нама. С друге стране, добили смо позив од новог мандатара, господина Дачића и његове коалиције, као и од СНС да разговарамо о формирању нове владе и ми смо тај позив прихватили тако да ћемо у наредним данима разговарати о програму нове владе“, казао је лидер УРС-а.

           Динкић каже да је УРС прихватио понуду да уђе у преговоре о влади, али да то није била лака одлука. “Стање је драматично - одмах нам треба три милијарде долара само да покријемо буџетски дефицит и спољни дуг“, рекао је лидер УРС-а, наводећи да је претходна влада од народа скривала истину о дубини кризе.

           Он је рекао да ће те проблеме морати да решавају управо ресори на које УРС претендује, министарства економије и финансија. „Добили смо најврелији кромпир, јер су привреда и финансије увек најврелије“, казао је Динкић.

           Договор са мандатаром Ивицом Дачићем не би требало да буде проблем, истакао је Динкић, уколико се прихвате планови УРС о мерама за спас од банкрота и равномеран развој Србије.

           Председник Уједињених региона казао је да је на данашњем Самиту ЕПП главна тема била драматична криза у еуро зони, као и мере које Европљани намеравају да предузму да како би санирали ту тешку ситуацију.  „То је, пре свега, стварање фискалне и банкарске уније, јер је очито да је Европа, само са монетарном унијом, као кућа без крова и да евро не може да опстане уколико се не предузму мере за ограничавање и фискалне политике и заједничке политике супервизије свих банака у Европи“, пренео је Динкић.

           На Самиту су учествовали председници влада европских земаља: Ангела Меркел (Немачка) , Маријано Рахој (Шпанија) , Доналд Туск (Пољска) , Фредрик Рајнфелт (Шведска) , као и премијери Луксембурга, Финске, Мађарске, Ирске, Бугарске, Малте, Португала и Словеније.

           Динкић и Грубјешић ће сутра у Бриселу имати одвојене састанке и са потпредседником Европске комисије Олијем Реном, комесаром за проширење ЕУ Штефаном Филеом и саветником канцеларке Ангеле Меркел за спољну политику и безбедност Кристофом Хојзгеном.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари