Патриотски блок КиМ: Вучићу, бар престани са „безболним” укидањем државе Србије на КиМ

ОТВОРЕНО – И УПОЗОРАВАЈУЋЕ – ПИСМО ПРЕМИЈЕРУ УОЧИ НАСТАВКА „БРИСЕЛСКИХ ПРЕГОВОРА”

  • Да сте умели да преговарате, односно да сте имали слободу да преговарате, Ви не бисте прво, у име Србије, дали све, односно пристали на укидање српских институција, па онда мољакали да се Србији нешто од њених једнострано предатих надлежности врати, већ бисте прво обезбедили интересе Србије и њеног Косова и Метохије чврстим гаранцијама
  • Пропагирате Асоцијацију-Заједницу српских општина као инструмент заштите колективних политичких, економских, културних и других права српског народа на Косову и Метохији, док у исто време избегавате да предочите српској јавности да ће, уколико буде формирана, то само бити још једна институција независне државе „Косово”, и то без извршних овлашћења. У пракси то значи имплицитно признање независности „Косова” и покушај да на најбезболнији начин укинете институције Републике Србије на КиМ
  • Једина тема на преговорима у Бриселу, као и тема било каквих будућих преговора о КиМ треба да буде „Одрживи повратак расељених и повратак узурпиране српске имовине, безбедност и владавина права”. Све друго представља само давање легитимитета етничком чишћењу Срба и неалбанаца са КиМ и учвршћивању терористичке нарко-државе “Косово

         РЕПУБЛИКА СРБИЈА

         ВЛАДА

         БЕОГРАД

         Немањина 11

         Отворено писмо председнику Александру Вучићу

         Поштовани,

         Разговори који су најављени да ће се одржати у Бриселу 27. 01. 2016. на којима ћете учествовати Ви испред Владе Р. Србије и Иса Мустафа испред Владе тзв. Р. „Косово”, код српског и неалбанског народа на Косову и Метохији изазвали су страх, неизвесност и неспокојство, пре свега због Ваших честих изјава да Србију очекују непопуларни потези и додатне “тешке одлуке” у наредном периоду када је у питању Косово и Метохија.

         Бриселски споразум који сте потписали и који упорно спроводите на делу угрожава виталне националне, државне и интересе Срба који су остали на Косову и Метохији. Ви сте га склопили да би север Косова и Метохије интегрисали у уставно-правни систем независне државе „Косово” и укинули институције Р. Србије, иако о таквој обавези нема ни речи у Резолуцији 1244 Савета безбедности УН.

         Ваши наводни покушаји да интересе српског и неалбанског народа на КиМ накнадно унапредите тражењем уступака уз посредовање међународне заједнице, унапред су осуђени на неуспех. Да сте умели да преговарате, односно да сте имали слободу да преговарате, Ви не бисте прво, у име Србије, дали све, односно пристали на укидање српских институција, па онда мољакали да се Србији нешто од њених једнострано предатих надлежности врати, већ бисте прво обезбедили интересе Србије и њеног Косова и Метохије чврстим гаранцијама. 

         Што је најгоре, за ове Ваше накнадне захтеве све је мање заинтересована сама међународна заједница, која наставља да захтева стриктно поштовање потписаног Бриселског споразума.

         Пропагирате Асоцијацију-Заједнице српских општина као инструмент заштите колективних политичких, економских, културних и других права српског народа на Косову и Метохији, док у исто време избегавате да предочите српској јавности да ће, уколико буде формирана, то само бити још једна институција независне државе „Косово”, и то без извршних овлашћења. У пракси то значи имплицитно признање независности „Косова” и покушај да на најбезболнији начин укинете институције Републике Србије на КиМ.

         Одлука председнице тзв. Републике „Косово”да споразум о Асоцијацији-Заједници српских општина проследи Уставном суду „Косова”, ради оцене уставности и законитости је доказ како се поштују и унапређују институције. Насупрот томе, Ви и представници осталих државних органа Р. Србије не поштујете и не поступате по одлукама Уставног суда Р. Србије.

         Такође, Одлука Владе тзв. Р. „Косово” којом ће се новој регистрованој компанији „МТС” ДОО на КиМ издати привремена дозвола за ограничени рад, након што међународна телекомуникацијска унија изда позивни број +383 за „Косово”, сасвим довољно говори о постигнутим споразумима.

         Косово добија међународни број, а Телеком Србије тек привремену дозволу.

         Господине председниче, уместо да се борите против даљег егзодуса и етничког чишћења Срба са Косова и Метохије изазваног свакодневним насиљем, Ви свесно затварате очи над тим чињеницама зарад обећања да ће можда једног дана Србија ући у ЕУ.

         Присвојили сте сувереност од грађана и учествујете у успостављању власти независне државе „Косово”, мимо слободно изражене воље грађана на референдуму одржаном на северу Косова и Метохије у фебруару месецу 2012. године. На том референдуму 97% грађана се изјаснило за очување институција државе Србије а против институција тзв. Р. Косово.

         Уценама, претњама, условљавањима, изборном крађом и привилегијама, Влада Р. Србије на чијем сте Ви челу, спровела је 2013. године локалне и парламентарне изборе на КиМ по законима независне државе „Косово”. На тај начин сте омогућили избор чланова своје странке и својих коалиционих партнера за тзв. посланике, градоначелнике и одборнике у структурама тзв. “Косова”, и на тај начин дали легитимит сепаратистичкој парадржавној творевини.

         Укидањем институција Р. Србије, прогоном политичких неистомишљеника и повлачењем државе Србије са Косова и Метохије, српски и неалбански народ остављате на милост и немилост, онима који свакодневно раде на њиховом нестанку. Као разлог за вођење такве политике према КиМ често наводите да то радите због Срба у преосталом делу Србије.

         Питамо Вас господине председниче да ли Срби у централном делу Србије данас боље живе?

         С обзиром да Устав Р. Србије Косово и Метохију третира својим саставним делом и да Резолуција 1244 СБ УН гарантује суверенитет и територијални интегритет Р. Србије, посланици и руководство скупштине АП КиМ против Вас и Ивице Дачића поднели су Кривичну пријаву због постојања основане сумње да сте потписивањем Бриселског споратзума и имплементацијом истог извршили кривично дело: ПРИПРЕМАЊЕ ДЕЛА ПРОТИВ УСТАВНОГ УРЕЂЕЊА И БЕЗБЕДНОСТИ СРБИЈЕ  у вези са кривичним делом УГРОЖАВАЊЕ ТЕРИТОРИЈАЛНЕ ЦЕЛИНЕ.

         Главни задатак који је СБ УН Резолуцијом 1244 поставио испред међународне заједнице је безбедан и слободан повратак расељених лица, а Срба и неалбанаца је око 250.000. И после шеснаест (16) година повратак је на веома ниском нивоу. Са друге стране, повратници су свакодневно изложени нападима и претњама.

         Из наведених разлога, једина тема на преговорима у Бриселу, као и тема било каквих будућих преговора о КиМ треба да буде „Одрживи повратак расељених и повратак узурпиране српске имовине, безбедност и владавина права”.

         Све друго представља само давање легитимитета етничком чишћењу Срба и неалбанаца са КиМ и учвршћивању терористичке нарко-државе “Косово”. То укључује и све преговоре и радње везане за Бриселски споразум који, као политички акт који се спроводи мимо закона и Устава Републике Србије, представља озбиљну претњу територијалном интегритету и суверенитету Р. Србије и  очувању њене државности на Косову и Метохији.

         С поштовањем,

         Председник покрајинског одбора ДСС-а                                            

         др Ненад Којић                                          

         Српски покрет Двери

         Горан Миленковић

         Друштво српско-словенске солидарности                         

         “Григорије Степанович Шчербина”- К. М.                               

         председник Момир Касаловић                                         

         Покрет грађана Косова и Метохије

         “Стара Србија” - Грачаница

         председник Златибор Ђорђевић

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари