Патриотски блок КиМ: Вучић чини шта хоће, али неће моћи докле хоће – историја не прашта издају

КОСМЕТСКИ СРБИ СУ ЗА ПРЕДСЕДНИКА ВЛАДЕ СРБИЈЕ ВЕЋ - ДИЈАСПОРА

Александар Вучић

  • Власт у Београду ће спровођење и контролу избора на Косову и Метохији препустити OSCE-у, чиме Београд признаје да то није део територије Србије, што опет осликава величину националне издаје Александра Вучића
  • Избори који су одржани 2014. године нису били регуларни без обзира што их је организовао OSCE. Број бирачких места је смањен са 350 на 80 па је на тај начин онемогућено да добар део Срба гласа. Примера ради, у општини Зубин Поток је број бирачких места смањен са 14 на 2, стога, да би грађани могли да обаве своју грађанску дужност и да гласају морали су да иду по 50 и више километара због чега је и одзив био мали
  • Ових дана Срби на Косову и Метохији организују петицију којом захтевају од актуелне власти да распише локалне изборе и у јужној српској покрајини. У периоду од 2008. до 2013. године Срби учествовали на локалним изборима које је расписивала Скупштина Србије, али им је то уставно право ускратио садашњи премијер Александар Вучић

         ПРЕДСТОЈЕЋИ парламентарни избори за Скупштину Србије на Косову и Метохији одржаће се највероватније по истом принципу као и 2014. године. Наиме, власт у Београду спровођење и контролу избора препустиће OSCE-у, чиме Београд признаје да то није део територије Србије што опет осликава величину националне издаје Александра Вучића.

         До 2014. године сви избори, како локални, тако председничи и парламентарни спровођени су под јурисдикцијом републичке комисије Србије. Бројање гласова је вршено на територији јужне српске покрајине и резултати су слати РИК-у по истим правилима која важе и за друге регионе Србије.

         Од 2014. Године, Александар Вучић се сложио да Срби гласају на исти начин као што гласају Срби у дијаспори. Срби у дијаспори гласају по конзуларним представништима и амбасадама а бројање гласова се врши у Србији. Исти принцип важи и за Србе на Косову и Метохији. Они гласају на Косову и Метохији а бројање гласова се врши у тзв. централној Србији. Бројање гласова за Србе са севера Косова обављано је у Рашкој а за оне из централног Косова и Косовског Поморавља бројање је обављено у Врању.

         Све из разлога да се не би нарушила косовска државност чиме Србија показује да ту државност поштује, што у суштини значи да се одрекла своје јужне покрајине.

         Што се тиче техничких услова за одржавање избора, све је у рукама Срба тако да власт у Приштини нема начина да спречи одржавање избора. У рукама Срба су и бирачки спискови, бирачки одбори, регистроване политичке странке, тако да фактички одржавање парламентарних избора власт у Приштини не може да спречи изузев ако Београд због притиска ЕУ сам не жели да организује изборе. Уосталом, том процедуром су сви избори и одржавани до 2014. године.

         У резолуцији 1244 стоји да је Косово и Метохија део државе Србије а спровођењем избора у организацији Београда Србија показује да је Косово и Метохија њена територија. Нажалост, за Александра Вучића Косово и Метохија није Србија.

         Избори који су одржани 2014. године нису били регуларни без обзира што их је организовао OSCE. Број бирачких места је смањен са 350 на 80 па је на тај начин онемогућено да добар део Срба гласа. Примера ради, у општини Зубин Поток је број бирачких места смањен са 14 на 2, стога, да би грађани могли да обаве своју грађанску дужност и да гласају морали су да иду по 50 и више километара брдско-планинским превојима због чега је и одзив био мали. Ако се има у виду да су то највећим делом старачка домаћинстава - онда је и разумљив мали одзив.

         Таква ситуација фаворизује владајуће партије јер оне поседују ресурсе да могу да возе гласаче. Тешко је контролисати и бројање гласова јер опозиционе партије морају да организују караване за чување бирачких кутија за шта оне немају услова.

         Ипак, сви ти изборни марифетлуци неће да постиде Алксандра Вучића, који ће, већ унапред знамо, одржавање парламентарних избора на Косову и Метохији прогласити за свој успех, без обзира што Србија не организује изборе и што су грађани на Косову и Метохији, што се председника Владе тиче, дијаспора.

         Ових дана Срби на Косову и Метохији организују петицију којом захтевају од актуелне власти да распише локалне изборе и у јужној српској покрајини. Треба истаћи да су у периоду од 2008. до 2013. године Срби учествовали на локалним изборима које је расписивала Скупштина Србије али им је то уставно право ускратио садашњи премијер Александар Вучић.

         Он лично данас у Србији може да ради шта хоће, али је једно сигурно, не може докле хоће. Сва превара, обмана и издаја једног дана ће му се вратити као бумеранг.

         Историја издају никоме не прашта.

         Председник покрајинског одбора ДСС-а                            

         др Ненад Којић

         Српски покрет Двери

         Горан Миленковић

         Друштво српско-словенске солидарности                         

         “Григорије Степанович Шчербина”- К. М.

         председник Момир Касаловић                                   

         Покрет грађана Косова и Метохије                                

         “Стара Србија” - Грачаница

         председник Златибор Ђорђевић

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари