ДСС: Власт крије од Србије да је НАТО – основа колективне безбедности ЕУ

КРИЈЕ И ДА ЋЕ ДАЉИ ПУТ У ЕУ ДОВЕСТИ ДО ТЕМЕЉНЕ ПРОМЕНЕ ПОЛИТИКЕ ПРЕМА РУСИЈИ

          ПОЛИТИКА обмана којом се служи Влада Србије довела је до тога да грађани истину о последицама евроинтеграција Србије сазнају од представника Европске уније.

          Иако Влада упорно тврди да води и нема намеру да одступи од политике „ЕУ нема алтернативу“ и истовременог ширења и јачања политичких и економских односа са Русијом, из ЕУ свакодневно стижу деманти.

          После недавне изјаве известиоца Европског парламента за Србију Дејвида Мекалистера да „Србија мора да своју спољну и безбедносну политику, укључујући политику према Русији, усклади са политиком ЕУ“, стигла је и нова опомена од шефова дипломатија земаља ЕУ, исте садржине.

          Будући да „Европска унија дефинише опште правце активности у области спољне политике, безбедности и одбране и усваја одлуке којима утврђује акције које води ЕУ, ставове ЕУ и начине спровођења тих акција и ставова“, потпуно је јасно да је наставак евроинтеграција Србије условљен темељном променом политике Србије према Русији. 

          Како заједничка спољна политика ЕУ укључује и трговинску и комерцијалну, то и за Србију драгоцен споразум о слободној трговини са Русијом не може да остане на снази.

          Још једна чињеница се крије од српске јавности, а то је да Лисабонски уговор,  најважнији правни акт Европске уније, потврђује да је НАТО основа колективне безбедности чланица Европске уније и да из тога произилазе одређене обавезе Србије у оквиру усаглашавања своје са безбедносном и одбрамбеном политиком  ЕУ.

          То су истине коју Влада Србије нема храбрости да изрекне, оправдано страхујући од реакције јавности. Због тога и бежи од отварања расправе током које би били изнети сви аргументи за и против уласка Србије у ЕУ и расписивања референдума на којем би се грађани одлучили којим путем Србија треба да иде.

          (саопштење Демократске странке Србије)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари