ДСС: Брисел ће од Србије тражити и територијалну аутономију за Мађаре

ОЧИГЛЕДНО ЈЕ ДА ЕУ СРБИЈУ ДАНАС СМАТРА У ПОТРЕБНОЈ МЕРИ СЛАБОМ

Миленко Јованов

  • Портпарол Покрајинског одбора ДСС Миленко Јованов: „Ускоро ће бити отворено и питање имовине Немаца чија удружења процењују ту имовину на око 60 милијарди евра. ЕУ је наумила да Срби у Војводини најпре буду одсечени од Србије, стварањем од Војводине државе у држави, затим да на самом северу Србије, на простору општина са већинским мађарским живљем, постану мањина“

        ДЕМОКРАТСКА странка Србије није изненађена најавама да ће од Србије, зарад уласка у ЕУ, бити тражено да формира територијалну аутономију за Мађаре и зато је, поред осталог, потребна јавна дебата о даљем путу наше земље ка ЕУ, изјавио је данас портпарол покрајинског одбора ДСС Миленко Јованов.

        Очигледно је да Србију данас сматрају довољно слабом, а Владу у Београду довољно расположеном за све уступке, па јој испоручују и такве, најблаже речено, срамне захтеве који представљају најдиректније уплитање у унутрашње уређење Србије као државе”, навео је Јованов.

        Он је реаговао поводом недавног иступа посланице једне опозиционе странке у Мађарској Кристине Морваи, која је у Европском парламенту у Стразбуру поставила питање о томе да ли би територијална аутономија за војвођанске општине са већинским мађарским становништвом требало да буде један од услова за пријем Србије у ЕУ.

        Територијална аутономија за Мађаре само је први корак, којим ће ускоро бити отворено и питање имовине Немаца, који су након Другог светског рата напустили Србију, наводи Јованов и додаје да удружења Немаца са ових простора процењују ту имовину на око 60 милијарди евра.

        Он је навео да и Хрватска, Румунија, Бугарска и друге земље најављују уцене, што према његовом мишљењу, јасно показује да је ЕУ наумила да Срби у Војводини најпре буду одсечени од Србије, стварањем од Војводине државе у држави, затим да на самом северу Србије, на простору општина са већинским мађарским живљем, постану мањина.

        Управо зато је потребно отворити дебату о даљем путу Србије ка ЕУ, која би била завршена референдумом на којем ће се грађани изјаснити о томе да ли прихватају све оно што ће Србију на евроунијском путу сачекати, истиче Јованов.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари