Дачић: Крајње је време да се грађани Србије црногорског порекла изјасне о положају Срба у Црној Гори

„ЛАЖ ЈЕ ДА ДА СРБИЈА ИЗАЗИВА КРИЗУ У ЦРНОЈ ГОРИ, ОНА СЕ ПРИЗНАЊЕМ `КОСОВА` УМЕШАЛА У НАШЕ СТВАРИ“

* „Нас не интересује какав ће бити државно-правни статус Црне Горе. Нас интересују права Срба

____________________________________________________________________

        МИНИСТАР спољних послова Србије Ивица Дачић позвао је власти у Црној Гори да престану са оптужбама и ноторним лажима да Србија изазива кризу у тој земљи, те навео да је крајње време да се грађани Србије који су црногорског порекла изјасне о положају Срба у Црној Гори.

        Дачић је за РТС навео да се у Црној Гори из године у годину ређају оптужбе против Србије за великосрпске амбиције.

        "И овог пута су покушали да кажу да Србија изазива кризу и да је против независности Црне Горе, у којој се свакодневно одржавају протестне литије и молебани грађана који су незадовољни усвајањем спорног Закона о слободи вероисповести. Позивам их да престану са тим изразима који не одражавају реалну ситуацију. То су ноторне неистине и лажи", поручио је Дачић.

        Коментаришући оптужбе ДПС-а чији је лидер Мило Ђукановић да се председник Србије Александар Вучић меша у унутрашње ствари Црне Горе, Дачић је рекао да се Црна Гора у ствари умешала у унутрашње ствари Србије говорећи о "независном Косову".

        "Нас не интересује какав ће бити државно-правни статус Црне Горе. Нас интересују права Срба", рекао је Дачић и додао да је Вучић изнeо званичан став Србије да чврсто стоји уз права српског народа.

        Дачић је упозорио да се усвајањем Закона о слободи вероисповести у Црној Гори трасира пут да се Срби одричу свог националног идентитета.

        "Не знам да ли неко може да упореди положај Срба у Црној Гори са положајем Црногораца у Србији", каже Дачић.

        Он наводи да је у Црној Гори 30 одсто становништва српске националности, док Црногорци у Србији чине 0,5 одсто популације.

        "Овде је владала великоцрногорска агресија. Они су са 0,5 одсто владали Србијом, од политичких кругова па до разних других из бизниса", истиче Дачић и додао да то не значи да Црногорци у Србији не треба да имају сва права.

        (Срна)

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари