ЕПИСКОП ТЕОДОСИЈЕ: Срби на Косову и Метохији доказују да могу опстајати и тамо где је страшно

А ВУЧИЋ ТВРДИ ДА ИЗДАЈЕ ГРАНИЦЕ И СУВЕРЕНИТЕТ СРБИЈЕ ДА БИ ОНИ ЖИВЕЛИ БОЉЕ

         ЕПИСКОП рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије поручио је у манастиру Драганац код Гњилана, да Срби који живе на Косову и Метохији доказују да српски народ неће нестати са тих простора.

         „Ми управо потврђујемо оно што су наши преци стално чинили, да се може постојати и тамо где је страшно. Потврда тога јесте овај народ на Косову и Метохији. Нарочито овде у Косовском Поморављу где видимо и осмех и песму и игру и радост, нарочито деце”,рекао је Теодосије у својој беседи током богослужења уочи данашње славе средњевековног српског православног манастира Драганац који је посвећен Светом Архангелу Гаврилу.

         После богослужења у нетипичном позоришном амбијенту, у порти манастира гостовала је позоришна представа „Станд Доwн са Небојшом Миловановићем”.

         Миловановић је рекао за агенцију Бета да је српско културно наслеђе велико и се према њему нико неозбиљно би смео да се понаша према њему, него да га преноси даље.

         „Ово је мој допринос. Ја преносим то и намерно сам направио ту назови модерну форму са тим назови модерним речима и намерно имам тај однос зато што је такво време. Прозивам све те људе, а с друге стране субверзивно делујем и говорим велику поезију. То је мој допринос, моја борба као глумца што се тиче ове представе”, изјавио је Миловановић.

         (Бета)

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари