Калас: Рат у Украјини трајаће још најмање две године; Перенџијев: До узимања Одесе и Николајева

ШЕФИЦА ДИПЛОМАТИЈЕ ЕУ ЈОШ СЕ НАДА ДА УКРАЈИНА НЕЋЕ МОРАТИ ДА СЕ ОДРЕКНЕ ТЕРИТОРИЈА

* Александар ПЕРЕНЏИЈЕВ: „Неки планови за пораз не само Оружаних снага Украјине, већ и свих јединица из Европе и колективног Запада, могли би бити реализовани већ до краја ове године“

_____________________________________________________________________

            СУКОБ у Украјини ће трајати још неколико година, рекла је шефица европске дипломатије Каја Калас.

            Додала је: „Мислим да је реалан сценарио да се сукоб настави још пар година“.

            По њеном мишљењу, песимистички сценарио за крај непријатељстава био би исход у којем Украјина мора да учини територијалне уступке.

            Москоски војни политиколог Александар Перенџијев, коментаришући речи Калас, оценио је да ће се сукоб у Украјини завршити 2027. године, када руска војска ослободи Одесу и Николајев.

            Према његовим речима, упркос већ постигнутим успесима, главне војне операције ће се одвијати у блиској будућности.

             „Неки планови за пораз не само Оружаних снага Украјине, већ и свих јединица из Европе и колективног Запада, могли би бити реализовани већ до краја ове године“ – закључио је Перенџијев.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари