Научници из Русије и Канаде открили како могу блокирати појаву метастаза код оболелих од рака

У ГЛАВНИМ УЛОГАМА СУ СИЈАЛИНСКА КИСЕЛИНА И ПРЕПАРАТ ОСЕЛТАМВИР

        НАУЧНИЦИ из Русије и Канаде објавили су у часопису Oncotarget да су открили због чега се ћелије рака одвајају од малигних тумора и стварају метастазе.

        Тврде да су установили како се може обуздавати њихова „експанзија“, чак помоћу лекова за грип.

        Роман Акасов из Института биоорганске хемије Руске академије наука указује на главно:

        „Утврдили смо да регулисањем количине сијалинске киселине на површини ћелија рака и мењањем веза њених молекула са ћелијама (рака) можемо утицати да дође или до слепљивања ћелија или до блокирања процеса. За лечење рака вероватно је потребно појачати агрегацију ћелија јер би се тако избегле метастазе“.

        Акасов и његове колеге и научници из Института високомолекуларних једињења РАН и универзитета Квинс у Кингстону, у Канади, открили су како могу натерати ћелије рака да се групишу у мини-туморе које су назвали „сфероидима“.

        Канађани су проверили: шта ће се догађати у организму оболелог од рака ако блокирају рад фераната који разарају сувишне молекуле сијалинске кислеине. За то су користили препарат оселтамивир који садржи основну компоненту популарног и критикованог лека „Тамифлу“.

        Све је обављено на мишевима у чији организам је био убачен један од подтипова неизлечивог рака груди.

        Они који су добијали оселтамивир нису имали метастазе.

        Руски и канадски научници се надају да ће на исти начин сузбијати и блокирати развој мезастаза и код других врста рака“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари