Ливне: Бошњаци данас на Јевреје, Србе и све што не припада њима гледају са много мржње
- 17:35 25.10.2017.
- 0 коментара
- Штампај
ШЕФ ПРЕДСТАВНИШТВА СРПСКЕ У ИЗРАЕЛУ ОДРЕАГОВАО НА ПРОМЕНУ ИМЕНА ШКОЛЕ У САРАЈЕВУ
ШЕФ Представништва Републике Српске у Израелу Арие Ливне сматра да је недопустиво то што је у Сарајеву једна од школа именована по антисемитској личности Мустафи Бусулаџићу.
„Несхватљиво је да школа носи назив по овој личности, јер су Јевреји у Другом светском рату на овим просторима страдали од фашистичких снага“, рекао је Ливне Срни.
Он је напоменуо да се бавио питањем деловања Ханџар дивизије у Другом светском рату, када је много Бошњака припадало усташким организацијама.
„Нажалост, Бошњаци данас на Јевреје, Србе и све што не припада њима гледају са много мржње. Потврда овога јесте и назив школе“, додао је Ливне.
Он је нагласио да је у БиХ и Европи свима потребан мир, те да је непотребно и контрапродуктивно давати називе институцијама по људима који су подржавали фашистичку идеологију.
Амбасада Израела за БиХ са седиштем у Тирани упутила је јуче Министарству иностраних послова БиХ протестну ноту због одлуке Скупштине Кантона Сарајево и Општинског суда у Сарајеву да се Основна школа „Доброшевићи“ преименује у Основну школу „Мустафа Бусулаџић“.
Бусулаџић (1914-1945) био је противник комунизма и једно време председник организације Млади муслимани.
Срна