Председник Уругваја са бирачког места отишао да – сади парадајз и тиквице

ХОСЕ МУХИКА ДОШАО НА БИРАЛИШТЕ ЛИЧНИМ АУТОМОБИЛОМ И БЕЗ ТЕЛОХРАНИТЕЉА

         ПРЕДСЕДНИК Уругваја Хосе Мухика – који је сигурно најколоритнија личност међу шефовима држава у свету – дошао је на своеј бирачко место без телохранитеља и у приватном „фолксвагену-буби”.

         Успут је супругу Лусију Тополански одвезао на породичну фарму. После гласања на председничким и парламентарним изборима, објавио је да се и он враћа на фарму где ће прво довести у ред жардињере, па онда посадити парадајз и тиквице.

         Мухика, којег сународници називају својим „најсиромашнијим председником” јер безмало целу председничку плату делио у добротворне сврхе, по уставу није имао право да се поново кандидује за шефа државе. Једино је пристао да буде први на листи за Сенат  „Покрета за народно учешће”.

         Мухика је апеловао на сународнике да масовно изађу на изборе и да гласају „у добром расположењу, са миром и радошћу”.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари