Талибани у Пакистану устали против вијагре
У ГЛАВНОМ ГРАДУ ПОКРАЈИНЕ КИБЕР ПАКТУНКВА, У БЛИЗИНИ АВГАНИСТАНА
- Муслимански духовник Мухамед Рафик Калил: „Ислам дозвољава полне подстицаје, али радије препоручује природне методе, као што су бадеми и ораси, лековите траве и масну храну којом се повећава полна жеља“
ТАЛИБАНИ су на северозападу Пакистана делили летке у којима прете свима који продају вијагру и сличне препарате.
Летке су делили припадници организације Техрик-е-Талибан, а претња је изречена и више него јасно:
„Продавање лекова за потенцију, као и вулгарних и опсцених филмова, није у складу са шеријатом. Сви који су уплетени у тај посао упозоравају се да прекину ту работу и да почну с послом који је у складу с исламским законом.“
Све се ово догађа у Кхиберу, главном граду покрајине Кибер Пактунква, у близини Авганистана где талибани имају много присталица. Али, нова забрана се и тамошњим становницима чини претераном - и то не што се тиче „вулгарних филмова“.
Становници тих подручја не желе да се одрекну којекаквих препарата којима се повећава потенција мушкараца. Вијагра и слични препарати су популарни у читавом Пакистану, али од памтивека су локални „хакими“ (лекари и апотекари народне медицине) нудили којекакве препарате којима се повећава потенција - и купаца баш никада није недостајало.
„Постоји читава индустрија локалних апотекара у Пакистану која цвета око посла с мушком потенцијом. Чуо сам да ти надрилекари продају баш све, од ђумбира па до опијума како би муштеријама омогућили потентност“, објашњава А. Хасан, пиасц који живи у Карачију.
Летак талибана је натерао чак и муслиманске духовнике попут Мухамеда Рафика Калила да објасне својим верницима да ислам није против повећања полног ужитка, чак и ако то подразумева узимање лекова:
„Ако имате неку болест, треба је лечити. Ислам дозвољава полне подстицаје, али радије препоручује природне методе, као што су бадеми и ораси, лековите траве и масну храну којом се повећава полна жеља“.
Калил делује у Лахореу и тамошњим верницима препоручује да „избегавају вештачку медицину“.