Пола украјинске делегације у Цариград дошло у војним маскирним униформама

ДВЕ ДЕЛЕГАЦИЈЕ – У ИМЕ ЕРДОГАНА И ТРАМПА - ПОЗДРАВИО ШЕФ ТУРСКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ ХАКАН ФИДАН

* Пре почетка преговора, помоћник председника РФ Владимир Медински, који предводи руску делегацију, састао се са „представником САД“. Директором за политику планирања у Стејт департменту Мајклом Антоном који ће и представљати САД приликом „разговора на радном нивоу са руском делегацијом“

* Украјину представљају министар одбране Рустем Умеров, први заменик министра спољних послова Сергеј Кислица, заменик шефа Службе безбедности Украјине (СБУ) Олександар Поклад, први заменик шефа Спољне обавештајне службе Олег Луговској и заменик шефа Главне обавештајне управе Вадим Скибицки

* Кислица је претходно представљао Украјину у УН, где је више пута иступао против Русије. Још је демонстративно игнорисао говоре руских представника у УН, читајући магазин „Тајм“. Писао је лажне објаве о „смрти“ шефа руског министра спољних послова и наговестио 2024. године могућност да Кијев удари на Кримски мост.

* Поклад је био осумњичен за убиство финансијера Дениса Кирејева, који је учествовао у првим преговорима о прекиду ватре у Белорусији 2022. године. А то није једини прљави случај у који је био умешан. Украјински посланик Артјом Дмитрук, који је побегао у Велику Британију, тврди: „Поклад је терориста и убица који је раније понудио 250.000 долара за моју главу и још увек тражи прилику да ме убије“

* Америчка новинска агенција Bloomberg објавила је да се Украјина „осетила узнемиреном након речи председника САД Доналда Трампа да би његов састанак са руским лидером Владимиром Путином могао да оконча сукоб“: „То је схваћено као тврдња да ће мир доћи тек када се он и Путин сретну лицем у лице“

__________________________________________________________________

           ПРЕГОВОРИ између руске и украјинске делегације почели су у палати Долмабахче у Цариграду. На месту где их је украјинска делегација, коју је предводио Давид Арахамија, прекинула пре тачно три године, под упливом Бориса Џонсона и Џоа Бајдена.

           Тачније: пре три године и један дан – 15. маја 2022-ге.

           Овога пта су почели поздравном речи турског министра спољних послова Хакана Фидана који је изговорио да сваки нови дан рата води новим разарањима и позвао обе делегације – у име председника Турске и Сад Реџепа Тајипа Ердогана и Доналда Трампа - да се постигну споразум о примирју.

           Пре почетка преговора, помоћник председника РФ Владимир Медински, који предводи руску делегацију, састао се са „представником САД“. Директором за политику планирања у Стејт департменту Мајклом Антоном који ће и представљати САД приликом „разговора на радном нивоу са руском делегацијом“.

           Русију још представљају: заменик министра спољних послова Михаил Галузин, начелник Главне управе Генералштаба Оружаних снага Русије Игор Костјуков и заменик министра одбране Александар Фомин.

           Сви су у оделима и са краватама.

           Украјину представљају министар одбране Рустем Умеров, први заменик министра спољних послова Сергеј Кислица, заменик шефа Службе безбедности Украјине (СБУ) Олександар Поклад, први заменик шефа Спољне обавештајне службе Олег Луговској и заменик шефа Главне обавештајне управе Вадим Скибицки.

           Половина их је дошла у маскирним војним уфинормама.

           Кислица је претходно представљао Украјину у УН, где је више пута иступао против Русије. Још је демонстративно игнорисао говоре руских представника у УН, читајући магазин „Тајм“. Писао је лажне објаве о „смрти“ шефа руског министра спољних послова и наговестио 2024. године могућност да Кијев удари на Кримски мост.

           Поклад је био осумњичен за убиство финансијера Дениса Кирејева, који је учествовао у првим преговорима о прекиду ватре у Белорусији 2022. године. А то није једини прљави случај у који је био умешан.

           Украјински посланик Артјом Дмитрук, који је побегао у Велику Британију, тврди: „Поклад је терориста и убица који је раније понудио 250.000 долара за моју главу и још увек тражи прилику да ме убије.“

           Амерички државни секретар Марко Рубио синоћ је разговарао са украјинском делегацијом.

           Данас је имао консултације са саветницима за националну безбедност из европских земаља. Велике Британије, Француске и Немачке.

           Америчка новинска агенција Bloomberg објавила је да се Украјина „осетила узнемиреном након речи председника САД Доналда Трампа да би његов састанак са руским лидером Владимиром Путином могао да оконча сукоб“.

            „То је схваћено као тврдња да ће мир доћи тек када се он и Путин сретну лицем у лице“.


 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари