Британски амбасадор у Приштини: Ово је можда најопаснија ноћ на Косову након рата

РОРИ О’КОНЕЛ ПРИЗНАО ДА ЛОНДОН ТАЧНО ШТА СЕ СВЕ ДОГАЂАЛО НА КОСОВУ ТОКОМ РАТА

  • Брине да што су организације произашле из бивше Ослободилачке војске Косова (ОВК) покренуле су 15. децембра потписивање петиције којом се од Скупштине Косова тражи да измени Закон о специјалном суду тако да он суди не само Албанцима, него и свима другима који су вршили злочине на Косову. И што иза тога стоје појединци из политичког врха у Приштини

          АМБАСАДОР Велике Британије на Косову, Рори О'Конел је оценио да је после захтева за промену Закона о Специјалном суду ово најопаснија ноћ на Косову после рата.

          „Имам утисак да се лични интереси стављају изнад интереса државе“, рекао је О'Конел за приштинску ТВ Кохавижн (КТВ).

          Он је рекао да се НАТО није преварио када је одлучио да интервенише на Косову.

          „Ми тачно знамо шта се на Косову догодило током рата. Било нам је драго када је пре две године било спремности да се прихвати правда за све. Тешко ми је када чујем за напоре да се стави ван снаге закон о Специјалном суду“, казао је он.

          Амбасадор је најавио да ће реакција бити врло лоша за Косово уколико се донесе одлука о укидању Суда.

          „Не могу ређи која ће бити реакција Лондона. Ми смо увек били искрени пријатељи Косова. Ако се ово усвоји, то може бити најопаснија ноћ за Косово после рата“, рекао је О'Конел.

          Потпредседник Демократског савеза Косова Кујтим Шаља је на конференцији за медије у Скупштини Косова изјавио да тенденција за стављање ван снаге закона о Специјалном суду води Косово у непредвидиву ситуацију.

          Он је упозорио да је нужна одмереност у односу према питањима од животног значаја за земљу.

          „Ми видимо као питање од животног значаја очување односа с пријатељским земљама и државама. Заједно ћемо ићи евроатланским путем и позивамо политичке субјекте да воде рачуна о будућности земље", казао је Шаља.

          Посланик Скупштине Косова Иљир Деда је оценио да су лидери владајуће коалиције „одлучили да изолују и дефункционализацију Косово“.

          „Интереси једне мале групе политичара Косова не могу се стављати испред интереса грађана Косова и наше државе“, казао је Деда новинарима у Скупштини Косова.

          Организације произашле из бивше Ослободилачке војске Косова (ОВК) покренуле су 15. децембра потписивање петиције којом се од Скупштине Косова тражи да измени Закон о специјалном суду тако да он суди не само Албанцима, него и свима другима који су вршили злочине на Косову.

          Петицију је потписало 15.000 људи.

          Портал газетаеxпресс.цом пише да иза идеје о изменама Закона о Специјалном суду стоје највиши званичници Косова.

          Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари