Војни врх САД добио зелено светло за тајни напад на Русију и Кину

АМЕРИЧКА САЈБЕР-КОМАНДА САДА ИМА ПРОШИРЕНА И ВЕОМА ОПАСНА ОВЛАШЋЕЊА

  • New York Times објавио да је и стратегија Сајбер-команде САД постала је агресивнија. Јер, досад је та команда реаговала тек када је противник „успевао да продре у америчке мреже“, па ни прелазака „у офанзиву“ није било много. А сада та команда има право да организује „свакодневне хакерске упаде у стране мреже ради осујећивања напада против САД“. Дакле: пре него што противник и покуша да примени сајбер-оружје
  • Нова стратегија подразумева извођење у страним компјутерским мрежама „сталних разарајућих дејстава на ивици рата“
  • Проширена овлашћења Сајбер-команде јасно указују на намеру војног и државног врха САД да нуклеарно оружје противника помоћу сајбер-напада неутралишу пре него што и буде лансирано

        АМЕРИЧКИ војни врх добио је зелено светло за тајни напад на Русију и Кину.

        Војни експерти тврде: „У току је пузећа легализација могућности Американаца да наносе апсолутно ничим испровоциране војне ударе“.

        Ово је реакција на новине у Оружаним снагама САД које укључују и много агресивнију стратегију њихове сајбер-команде. Јер, САД су већ оформиле правно образложење за тајни напад и на руске и кинеске - или било чије друге - објекте повезане са нуклеарним наоружањем.

        Вашингтон је - тврде исти експерти - своју хистерију поводом руских сајбер-претњи и хакерских напада довео до логичног финала.

        Како је управо објавио New York Times, стратегија Сајбер-команде САД постала је агресивнија, а њене овлашћења су фактички проширена. Јер, досад је та команда реаговала тек када је противник „успевао да продре у америчке мреже“, а прелазака „у офанзиву“ није било много.

        А сада та команда има право да организује „свакодневне хакерске упаде у стране мреже ради осујећивања напада против САД“. Дакле: пре него што противник и покуша да примени сајбер-оружје.

        Нова стратегија подразумева извођење у страним компјутерским мрежама „сталних разарајућих дејстава на ивици рата“. А ради тога ће непрекидно „напипавати слабе тачке противника, откривати његове намере и могућности и изводити сусретне нападе“.

        Сајбер-команда САД до прошле године је била у саставу Стратешке команде.

        Треба имати у виду да је унутар CIA постојао и још постоји сектор UMBRAGE, који се бави стварањем компјутерских вируса који се подмећу различитим хакерским групама. Овим „спортом“ се сигурно баци и Сајбер-команда, а то јој обезбеђује да сама прави вирусе које може приписати другој земљи и искористити као повод за удар по њој.

        Американци већ имају велике групе стручњака за остављање лажних сајбер-трагова - руских, кинеских, севернокорејских...

        САД су већ покушале да за себе резервишу право да на стварни или измишљени и другим земљама подметнути сајбер-напад одговарају класичном војном силом. Јасно, то би их ослободило чак и лагања какво су себи дозволиле када је Колин Пауел показивао чувену епрувету пред агресију на Ирак.

        У мају прошле године је Пентагон објавио документ у којем је дефинисао свој „правни основ“ за нападе на противничке нуклеарне ракете док су још на лансирним рампама.

        Проширена овлашћења Сајбер-команде - заједно са свим овим - јасно указују на намеру војног и државног врха САД да нуклеарно оружје противника неутралишу помоћу сајбер-напада.

        Наравно, такво оружје може бити употребљено само по одобрењу председника САД.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари