Стартовало „Yes Scotland“ против „Better Together“ - „Боље је заједно“

„ЗАРАЋЕНИ ТАБОРИ” ЗВАНИЧНО ПОЧЕЛИ ПОЛИТИЧКЕ КАМПАЊЕ НА КОЈЕ ЋЕ ИМАТИ ПРАВО ДА ПОТРОШЕ ДО МИЛИОН И ПО ФУНТИ

  • „Судбински референдум“ је заказан за 18. септембар, а сви који на њега изађу – мораће да одговоре на питање: „Сматрате ли да Шкотска треба да буде независна земља?“
  • Шеф кампање „Да, Шкотској“, Блер Џенкинс, изјавио је: „Цела кампања да се гласа против заснована је на подривању вере у нашу земљу и њене станвнике. Једина нада наших противника је – страх“
  • Према последњим анкетама, за независност Шкотске је 30 одсто, а против 40 одсто... Остали се још колебају...

         У ШКОТСКОЈ су званично започели своје политичке кампање и поборници отцепљења од Велике Британије и његови противници.

         Суверенисти су стартовали под паролом „Yes Scotland“, а њихови опоненти под очекиваном „Better Together“ („Боље је заједно“).

         Према утврђеним правилима, и једни и други имаће право да у кампањи потроше највише по милион и по фунти.

         „Судбински референдум“ је заказан за 18. септембар, а сви који на њега изађу – мораће да одговоре на питање: „Сматрате ли да Шкотска треба да буде независна земља?“

         Обе стране су од Централне изборне комисије добиле једнаку безплатну минутажу на телевизијама, обе имају право на бесплатну доставу агитационог материјала на означене адресе. Донације веће од 7.500 фунти уносиће се у посебни регистар и бити доступне јавности...

         Два табора су већ првог дана кампање разменила „ударце“.

         Шеф кампање „Да, Шкотској“, Блер Џенкинс, изјавио је: „Цела кампања да се гласа против заснована је на подривању вере у нашу земљу и њене станвнике. Једина нада наших противника је – страх“.

         Министар финансија Велике Британије, Џорџ Осборн, поручио је Шкотима:

         „Финансије Шкотске су много јаче захваљујући томе што је она део Велике Британије. То сваком становнику Шкотске, у просеку, донесе годишње по 1.400 фунти“.

         Поборници отцепљења недавно су објавили своју „блу књигу“ са аргументацијом за осамостаљење. У њој су, поред осталог, навели да ће сваки Шкот у самосталној држави плаћати годишње 600 фунти мање пореза него досад.

         Уколико већина Шкота 18. септембра заокружи „да“ – њихова земља ће 24. марта 2016. Званично иступити из састава Велике Британије.

         Према последњим анкетама, за независност Шкотске је 30 одсто, а против 40 одсто... Остали се још колебају...

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари