Полторак опет тврди да Русија гомила трупе уз границу са Украјином
- 15:53 21.05.2016.
- 4 коментара
- Штампај
ПАРУБИЈ ПОЗВАО УКРАЈИНЦЕ ДА - НИ МАЊЕ НИ ВИШЕ! - ВЕРУЈУ У ПОБЕДУ НАД РУСИЈОМ
Степан Полторак
РУСИЈА није одустала од намере да завлада територијом Украјине - изјавио је Степан Полторак.
Украјински министар одбране, којим је током протекле године више пута лагао и манипулисао на сличан начин, додатно је рекао:
„Русија појачава своју војну групацију уз границу са Украјином. Планира да граници примакне још неке јединице. И ово сведочи да се Москва није одрекла агресивне политике према Украјини.“
Пре две недеље је председник Врховне Раде (парламента) Украјине Андреј Парубиј - за којег се тврди да је дириговао убиствима на кијевском евромајдану почетком 2014-те - апеловао на Украјинце да верују у победу над Русијом.
Свима из Кијева и са Запада који тврде да Русија ратује против Украјине - председник Државне Думе РФ, Сергеј Наришкин, је поручио: рат између Русије и Украјине трајао би највише четири дана и завршио би се потпуним поразом Украјине.
Додај коментар