Почео „Трећи светски рат“ између САД и Кине - победник добија Европу

ВАШИНГТОН ЛАНСИРАО СВОЈ ГЛАВНИ ПРОЈЕКАТ - ТРАНС-ПАЦИФИЧКО ПАРТНЕРСТО

Министри трговине земаља чланица Транс-Пацифичког партнерства у Атланти 05.10.2015.

  • Доминација Јапана и САД на Тихом океану довешће до  потискивања Кине. У крајњој мери, светску трговину ће покушати поново да монополизују, али не у интересу Пекинга. А тотална надмоћ на мору у случају рата зауставиће целокупну поморску спољну трговину Кине. Зато су Пекингу насушно потребани морнарица Русије и копнени трговачки пут ка Европи. У супротном, Европу ће преплавити јапанска роба
  • Јапан жели да покори Кину својом електроником и машиноградњом, исто као што САД желе да покоре Русију оружјем. А о привилегованом приступу огромном и богатом тржишту Европске уније маштају сви. И Кина, и Јапан, и Сједињене Државе, и Руска Федерација. Кина жели да Европској унији продаје робу широке потрошње, Јапан електронику, САД оружје, а РФ гас и нафту

Пише: Семјон УРАЛОВ

        СЈЕДИЊЕНЕ Државе су лансирале свој главни пројекат - Транс-Пацифичко партнерство.

        То је трговинска алијанса која ће након укључивања ЕУ постати највећа трговачка унија са неограниченим финансијским капиталом.

        Њујоршка, Лондонска и Токијска берза радиће у интересу овог економског савеза.

        Смернице су постављене. То су амерички интереси у Тихом океану и Азији. Европски део савеза потребан је искључиво као велико потрошачко тржиште на којем се може продати роба.

        Европску унију треба окружити ратовима, како би уплашени Европљани платили за безбедност.

        Највећи ризик у овом случају пада на Кину.

        Доминација Јапана и САД на Тихом океану довешће до њеног потискивања. У крајњој мери, светску трговину ће покушати поново да монополизују, али не у интересу Пекинга.

        Тотална надмоћ на мору у случају рата зауставиће целокупну поморску спољну трговину Кине.

        Сходно томе, Пекингу је насушно потребана морнарица Русије. Као и копнени трговачки пут ка Европи како би њиме достављала своје производе. У супротном, Европу ће преплавити јапанска роба.

        У суштини, ми погрешно процењујемо сукоб који се пред нашим очима развија у Трећи светски рат.

        Ово није сукоб Русије и САД. И није сукоб САД и Кине. Ова је клупче противречности у које смо се упетљали после распада Совјетског Савеза.

        Јапан жели да покори Кину својом електроником и машиноградњом, исто као што САД желе да покоре Русију својим оружјем.

        А о привилегованом приступу огромном и богатом тржишту Европске уније маштају сви. И Кина, и Јапан, и Сједињене Државе, и Руска Федерација.

        Једноставно, Кина жели да Европској унији продаје робу широке потрошње, Јапан електронику, САД оружје, а РФ гас и нафту.

        Тржиште од 500 милиона људи - то је ресурс за који ће свака корпорација хватати за гушу. А тржиште богатих Европљана који су се ужирили током 50 година без ратова - главна је награда на политичко-економској карти света.

        Због тога сада морамо пратити Транс-Пацифичко партнерство. Јер, то је главни инструмент САД и њихових савезника.

        Морамо и ради јасног евроазијског разумевања политичке економије Трећег светског рата.

        Превео: Срђан Ђорђевић

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари