Оснивач гиганта Alibaba: Направићемо од машина људе, али ће људи моћи да их контролишу

ЏЕК МА: НЕСТАНАК ИНТЕРНЕТА БИО БИ СТРАШНИЈИ ОД МАЊКА СТРУЈЕ ИЛИ НАФТНИХ ДЕРИВАТА

  • Не заборављњајмо да роботи – за разлику од нас – немају ни душу. Човеку је својствена и креативност. Зато треба да верујемо у своје снаге. И у своју способност да контролишемо машине“

          ЧОВЕЧАНСТВО ће кроз 30 година ући у дигиталну епоху са новим могућностима, али и новим проблемима који ће изискивати тесну међународну сарадњу – изјавио је Џек Ма.

          Шеф кинеског интернет.гиганта Alibaba овако је наступио на четвртој Светској конференцији  управљању интернетом. У наставку је додао:

          „Интернет се током протекле две деценије развио од нуле, а у наредне три ће се опет стићи до нуле. Само, та нула ће значити да тада више ни један човек у свакодневном животу неће моћи без мрежног простора. Кроз 30 година свет ће ступити у нову епоху са могућностима и проблемима без преседана“.

          Ма је проценио да ће тада у свету постојати „једна људска заједница“ која ће све проблеме морати да решава заједно.

          Оенио је да ће технолошка револуција која следи бити значајнија од свих новаторских тековина прошлости.

          Оснивач Alibaba је уверен да ће дигитални фактор у наредне три деценије постати „основни производни ресурс“, а људи се највише запошљавати у сфери услуга.

          Ма је посебно указао: „Кад би нестало интернета, последице би биле страшније него кад се човечанство суочило са хроничним недостатком струје или нафтних деривата“.

          Кинез је убеђен да човечанство не треба да се боји вештачке интелигенције, а поготово да страхује да ће он уништити људски род:

          „У наредним деценијама планирамо – рекао је Ма – да машину претворимо у човека. Не заборављњајмо да роботи – за разлику од нас – немају ни душу. Човеку је својствена и креативност. Зато треба да верујемо у своје снаге. И у своју способност да контролишемо машине“.

          Четврта конференција се одржава у Кини, а окупила је представнике преко 1.500 експерата целог света.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари